16 Mart 2017 Perşembe

Sıcak Taş MasajıSıcak Taş MasajıBu makalemizde sizlere sıcak taş masajı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklar soğuk ve sıcak taş masajlarını kullandılar ve olumlu sonuçlar aldılar. Avrupalılar sıcak taşları kullanarak kasılmış kaslarını gevşetmek ve ağrıyan kaslarını dinlendirmek için saunalarda sıcak taş masajını uygulamışlardır. Amerikan yerlileri de sıcak taşları ısınmak ve rahatlamak amacıyla kullanmışlardır. Çeşitli kültürlerde sıcak taşlar değişik amaçlarla kullanılmışlardır.

Çin tarihine göre Çin'de 400 yıldır hüküm sürmüş Shang Hanedanı da sıcak taş masajını aktif olarak kullanmış ve bu sayede rahatlıyordu.

Günümüz modern tıpta sıcak taş masajı kişileri rahatlatmak amacıyla önerilir. Hindistan kültüründe sıcak taşlar Marma noktalarında kullanılırdı.

Antik Mısır, Afrika ve Güney Amerika kültürlerinde sıcak kayalar şifa uygulamaları olarak önemli ilgi görüyordu.

Healers ve bodyworkers, kristaller, esansları, çiçekler ve taşlar dahil iyileşme süreci yardımcı araçlar olarak kullanılır. Sıcak taş terapisinde kullanılan taşları ; nehir yataklarında tepede ki güneşten ısınan taşları , patlayan volkanların etkisiyle ısınan taşlardan vb yollarla buluyorlardı.

Biz dünya çapında spa ve klinikler sıcak taş terapisi tedavilerinin artan popülaritesini gözlemleyebilirsiniz..

Aslında, Avustralya' da ki  sıcak taş terapisini bütün klinikler menülerine aldılar bile.


Sıcak Taş Terapisini Popüler Yapan Ne?

Tedavi yöntemi olarak son yıllarda bu kadar yaygınlaşan taş terapisinin başarı sırrı ne ?Herhangi bir sorun yaşamadan , yan etki olmaksızın çoğu cilt sorununa çözüm üretiyor olması ve rahatlatıcı bir masaj tekniği olması.


Bu etki aslında, ‘ısı şifa’ mantığıdır. Yani vücut sıcaklığına yaklaşan hatta üste çıkan herhangi bir doğal maddenin vücudumuza verdiği ısı enerjisidir.


Bu artan popülerlik yetenekli sıcak taş terapisi uygulayıcılarına talep artışına neden oldu. Mevcut masaj terapistleri için mükemmel bir fırsat sunuyor bu durum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder