17 Mart 2017 Cuma

Adet Düzensizliği İçin Civanperçemi KürüAdet Düzensizliğine Doğal Çözümler


Civanperçemi kürü regl döneminin başlamasına 3 gün kala uygulanmaya başlanır ve regl döneminin sonuna kadar devam edilir.Bu kadınlar da adet söktürücü olarak da bilinir ve oldukça yararlıdır.Civanperçeminin Hazırlanışı

 


Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür.

Regl döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilir.

Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde beş-altı ay uygulanır.

Adet sancıları çok şiddetli ise, bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanır.

Civanperçemi Ne İşe Yarar


Civanperçemi ilaç gibi kullanılabilen, çok değerli bir şifalı ottur. Birçok bilimsel araştırmaya konu olsa da kesin olmayan , alternatif bir yöntemdir, bir antiseptik ( cilde ve dışarı açılan boşlukların mukozasına dıştan uygulanarak kullanılan antimikrobik madde), antipasmodik ( spazmı önleyen veya yok eden madde), astrenjan *( vücutta yumuşak dokuların kasılmasını sağlayan, kanamayı ve salgılamayı kontrol altına alan madde), karminatif ( mide ve bağırsaklardaki aşırı gazı yok eden madde), diyaforetik (terlemeyi arttıran madde), sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı ( psikiyatride; beyin ve sinir sisteminin işlevini hızlandıran kimyasal madde), tonik ve vazodilator ( damar düz kasını gevşeterek damarı genişleten) olarak kullanılır. Civanperçemi, soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri, diş ağrılarına karşı, tahriş olmuş cilde, kanamalar ve kadınların regl dönemini düzene sokmak için kullanılır. Safra akışını uyarıcıdır ve kanı temizler. Şifalı çayı, şiddetli soğuk algınlıkları ve gripler için, mide ülserleri için, mide krampları, apseler, travma ve kanamalar için ve iltihap azaltıcı olarak kullanılan çok iyi bir ilaçtır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder