30 Mart 2017 Perşembe

Allık ve Allık Çeşitleri

Makyajın en önemli adımlarından biri olan allığın tam dört çeşidi bulunuyor:

1. Doğal içerikli mineral allık;

2. Parlak duran stick allık;

3. Taze görünüm sunan krem allık

4. Uygulaması pratik olan pudra allık.

Bunların hangisi seçmeniz gerektiği de cilt yapınıza uygunluğu ile alakalıdır. Ayrıca seçimde tamamen özgür olabilirsiniz. Fakat unutmayın ki allık kullanmadan önce cildiniz temiz tutmalı ve nemlendirmelisiniz.

Allık Önerileri ve Çeşitleri


Mineral Allık


En yeni allık çeşidi olan mineral allık, doğal içeriklere duyulan ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkarılan bir üründür. Toz pudra kıvamında olan bu tip allığın pudradan tek farkı, içinde sim tanecikleri barındırmasıdır. O nedenle uygulamadan önce mutlaka allık tüpünün çalkalanması gerekiyor. Simlerin yarattığı fazla parlaklığı istemiyorsanız, mineral allığın altına bronzlaştırıcı mat bir pudra uygulamanızda etkili olacaktır.

Stick Allık


Cilde temas ettiğinde hemen eriyen bu allık çeşidi kozmetik dünyasında henüz yeni yeni ortaya çıkardığı bir allık çeşitidir. Stick allıklar krem formüllere çok benzerler ancak daha simli ve parlak dururlar. Ciltte uzun süre dayanıklılık gösterirler ve duru bir ifade yaratmaya yardım ederler. Doğal bir görünüm peşindeyseniz, bu allıklar tam size göredir.

Krem Allık


Taze ve canlı bir cilt görünümü için krem allıklar oldukça uygundur. Fondöten veya renkli bir nemlendirici üzerine en iyi uygulanabilen allık tipidir. Gün içinde ihtiyaç duydukça kullanabilmeniz için mutlaka çantanızda bir tane bu allıktan bulundurmalısınız. Bu arada krem allık, yüzünüzden tamamen siliniyor ise, yağ içermeyen formüllü bir krem allık tercih edebilirsiniz.

Pudra Allık


En iyi bilinen ve uygulaması en pratik olan pudra allık, mat fondötenin ve sabitleyici pudranın üzerine uygulanabilir. Bu nedenle de, allıkların ustası olarak bilinir. Pudra allığı öncelikle hafif uygulamak çok önemlidir. Daha sonra cildinizde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerde rengi iyice vurgulayabilirsiniz.

Cosmopolitan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder