25 Mart 2017 Cumartesi

Anne Sütü Nasıl Artar?


Anne Sütü Nasıl Artar?


Anne sütü hepimze doğanın bir hediyesidir. Anne sütü çok önemli bir besindir. Annenin sütü gelmiyorsa bile bebeğin anne sütü tüketmesi şarttır. Bebeğin ilk doğum anından itibaren ilk salgılanan kolestum (ağız) en iyi antibiyotikten bile kat kat kuvvete sahiptir. İlk 3 gün içerisinde bebeğin almış olduğu bu ağız, bebeğinizin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için şart. Bebeğinizi bol bol emzirin ve bağışıklık sistemini doğal yollardan kuvvetlendirin. Ama sütünüz az ise ve sütünüzü artırmanın yollarını arıyorsanız bir kaç doğal önerimiz olacak size.

  • Bolca rezene ve ısırgan çayı tüketilebilir (günde n- 5 fincan).
  • Şişmanlatmayan demir kaynakları olarak yeşil mercimek, brokoli, roka, ıspanak, pazı, dereotu, çekirdekleri ile birlikte yenen siyah üzüm, dut pestili, yumurta ve yağsız kırmızı et tercih edilebilir.
  • Hamilelikle bu demir kaynakları alırken, 20 dakika öncesi veya sonrasında, süt ürünleri ve koyu çay tüketilmemeli. Aksine yenilen yemeklere limon sıkılırsa daha faydalı olur.
  • Susam yağı ile memelere dıştan dairesel şekilde hareketlerle masaj yapılması da katkı sağlar. * Ayrıca günde 3 litre su içilmelidir.
  • Anne sütünü en çok artıran ise alkolsüz biradır (malt özü), Sabah, öğle ve akşam sadece bir kahve fincanı içilecek alkolsüz bira, anne sütünü artırıp, içeriğindeki B vitamini sayesinde de annenin bağışıklık sistemini korur.
  • Anne sütü bebeğin organları ve sistemlerin gelişmesini sağlayan, bebeğin büyüme faktörlerini içerdiğinden bebeğin büyümesini ve gelişmesini hızlandırıcı etki sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder