17 Mart 2017 Cuma

Astım ve Alerjik Astım İçin Keçiboynuzu Kürü


Astım


Astım solunum yollarının farklı nedenlerle şişmesi ve daralmasıyla beliren kronik bir hastalıktır.

Astım İçin Doğal Tedavi Yöntemi


Astım ve alerjik astım için uygulanacak Keçiboynuzu kürü (harnup kürü) için gerekli olan keçiboynuzu (harnup) pazarlarda veya aktarlarda satılmaktadır. Çok ucuza temin edebilirsiniz. Satın alacağınız keçi boynuzları koyu kahverenginde olmasına özen gösteriniz. Açık kahverengi keçi boynuzlarının etkisi oldukça azdır.

Astıma Keçiboynuzu Kürü


Genel nefes darlığı, alerjik astım ve soğuk alerjisi durumunda kullanabileceğimiz bu kür normal durumlarda da nefesimizi açarak bizi rahatlatır.


Keçiboynuzu Kürünün Hazırlanışı


Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreden biraz fazla suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz.

Keçiboynuzu Kürünün Uygulanışı


Hergün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir.

Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya alerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde uygulama 1’ e göre sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir.

Dikkat: Bu kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz. Daha güçlü olur diye bir çay kaşığından daha fazla bal ilave etmeyiniz.

Astımınız hafifliyecek yani etkisini göreceksiniz fakat doktor kontorlüne devam ediniz.

Öncelikle astım ile ilgili yazımızı okumanızı öneriyoruz:

---> Astım Nedir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder