23 Mart 2017 Perşembe

Avakadonun Faydaları

Avakado hem yenilmesi hoş bir besin hemde iyi bir vücut bakım ürünüdür.Cilt ve saç  güzelliğiniz için kullanılan avakodulu maskeler özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesinde çok kullanılır. Ayrıca saç bakımında da kullanılan avakodu iyi bir saç onarıcısı  ve saç besleyicisidir. Avakado ile yapacağını saç maskeleri saçlarınızı zararlı etkenlere ve toksinlere karşı da koruyacaktır.
Avakadonun Cilde ve Vücuda Faydaları

-Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır.

Avokado %30 oranında barındırdığı doymamış yağ miktarı nedeniyle vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.

 Avakadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.

Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olduğu kadar faydalıdır. İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.

Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini koruyan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avakado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.

Avakadonun Çekirdeğinin Faydaları

Avakado amino asitlerinin büyük çoğunluğu çekirdeğinde bulunur ve bundan kaynaklı çekirdeği de tüketilmelidir. Avakado çekirdeğinin yaraları ; antitoksidandır, hücre yaşlanmasına karşı etkilidir. Amino asit içeri ile kalp ve damar sağlığı sağlar. Yağ yakıcı olması sebebi ile hızlı kilo vermenizi ve sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Sizi bitkinlik ve stresten korur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder