17 Mart 2017 Cuma

Bağırsak parazitlerine karşı bitkisel çözümler


Bağırsak Parazitleri İçin Bitkisel TedaviBağırsak solucanları tenyalar,yuvarlak solucanlar ve kıl kurtları olarak üçe ayrılabilir.Tenyalar 7-8 metreye kadar uzayabilir.Halk arasında şerit olarak bilinir. İyi pişmemiş etlerle insanlara geçer.Şerit olan kişilerde karın şişliği, bulantı ve iştahsızlık görülür. Bağırsak,normal çalışmaz ve sinir sistemi bozukluğu baş gösterir.

Bağırsak parazitleri için bitkisel formüller

Bağırsak parazitleri yukarıda da söylediğimiz gibi bağırsak solucanları da diyoruz ve bağırsak solucanları üçe ayrılıyor.Halkımızın şerit de dediği sorundan doğal ve bitkisel yoldan nasıl kurtulacağız ?

Tenyaları Düşürmek İçin Doğal Yöntemler  •  1 çorba kaşığı eğrelti otu 2 su bardağı kaynar suya konularak çay gibi demlendirilir.15 dakika ara ile aç karnına birer su bardağı içilir.
  • 1 litre kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik konularak 15 dakika demlendirildikten sonra süzülür. Sabahları aç karnına
  • Günde 4 bardak su tüketilmeli.
  •  İnce rendelenmiş 200 gram havuç sabahları aç karnına yenilir.Öğleye kadar bir şey yenmez.Öğle ve akşam yemeklerinden 20 dakika önce 100 er gram daha yenir. 5-6 gün boyunca bu uygulamaya devam edilmelidir.


Yuvarlak Solucanları Düşürmek İçin Doğal Yöntemler


Yuvarlak solucanlar 10-20 cm boyunda olup genellikle 3 ile 10 yaş arası çocuklarda görülür.Karın şişlliği,karın ağrısı,zayıflama ve kaşıntı görülür.

Yuvarlak solucanların tedavisi için uygulamamız gereken doğal bitkisel çözüm ;1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı papatya konulur.10 dakika demlendirilip süzülür. Yemeklerden 1 saat önce günde 3-4 bardak içilir.

Kıl kurtları İçin Doğal Tedaviler


Kıl kurtları 3-4 milimetre boyunda olup gözle zor görülen ufak kurtlardır.Geceleri uykusuzluk,sinir bozukluğu,baş dönmesi ve apandisit bölgesinde ağrılara sebep olurlar.

Kıl kurtları için uygulanabilecek doğal yolla bitkisel tedavi ;Sabahları aç karnına 250 gram çilek yenilip,öğleye kadar başka bir şey yenmezse şifa olur.Bir süre buna devam edilmelidir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder