23 Mart 2017 Perşembe

Bakteri Enfeksiyonları ve Domuz GribiBakteri enfeksiyonları, domuz gribi gibi virüs salgın hastalıklarında olumsuz etkileri artırır ve ölümlere de neden olur. Domuz gribi virüsü erken müdahale edilmedikçe öldürücü bir hatalıktır ve zatüreye de sebep olur. Fakat bir çok durumda, zayıflatılmış bağışıklık sisteminden faydalanır ve diğer bakteri enfeksiyonlarından yardım alarak insan vücudunu yıpratır ve ölüme sebebiyet verir.

İnflüanza Virüs ve Enfeksiyonlar


Bir CDC araştırmasına göre, domuz gribi ölümlerinde 22 kurban verilmiştir ve en azından biri bakteriyel enfeksiyondan mağdur olmuştur. 22 enfeksiyondan 10u, pnömokoka sebep olmuştur, bir enfeksiyon herhangi onaylanmış pnömokoksal aşıdan biriyle önlenebilir. Aşı, astımlı ya da sigara içen, uzun zaman sağlık problemi yaşamış, bağışıklığı zayıf olan ya da 65 yaşın üzerindeki yetişkinler için tavsiye edilir. 18-49 yaş arası kişilerin yalnızca %16’sı pnömokoksal aşı yaptırmalıdır. İlaca direnç gösteren enfeksiyon – MRSA – beş ölüme yol açmıştır.

Önceki CDC raporları, H1N1 domuz gribi ölümlerinin, yeni grip virüsüyle direk olarak akciğer enfeksiyonlarına sebep olduğunu bulmuştur. Bakteriyel enfeksiyonlar rutin kan testleriyle saptanabilirler, CDC doktorlara, domuz gribi hastalarında şüpheli bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için, anti-grip ilaçlarını ve antibiyotikleri tavsiye eder. Eğer grib daha kötü bir hale gelirse, tıbbi muayene bakımı önemlidir. CDC raporları, bakteriyel enfeksiyonlu H1N1 domuz gribi ölümlerine dramatik örnekler sunmaktadır:

*2 aylık bir kız çocuğu, bir günlük hastalıktan sonra pnömokoksal enfeksiyonla ölmüştür
*9 yaşında bir kız, 6 günlük bir hastalıktan sonra strepkokokal enfeksiyonla ölmüştür
*34 yaşındaki yüksek kan basınçlı ve obeziteli bir adam, 3 günlük bir hastalıktan sonra pnömokoksal enfeksiyonla ölmüştür.

17 hastanın hastalık günü biliniyor, hastalık, ortalama 6 gün ile 25 gün arasında yaşanmıştır. Bakteriyel enfeksiyonlu H1N1 domuz giribi ölümlerinde, 22 hasta, 2 aylık ile 56 yaş arasındadır. Ortalama yaş 31dir.

->Domuz Gribi Nedir?<-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder