28 Mart 2017 Salı

Bebek Beslenmesinde Tahıla Yer Verin


Beslenme piramidinin temelinde  tahıllar vardır. Bebeğin günlük beslenmesinde 80 gr. tahıl bulunması oldukça sağlıklıdır ve sadece buğday değil, diğer tahıllara da bebek beslenmesinde bulunması gerekir. Ayrıca tahılları bebeğinize çorba yaparken veya meyve püresi verirken kullanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin sindirim sistemi de düzenlenir ve daha iyi bir doyuma ulaşır.

Bebekler için Tahılın Önemi


Tahıllar lifler ve B vitaminleri açısından zengindir, B vitamin alımını arttırırlar. Aynı zamanda demir alımını arttırırlar. Tahıllar ayrıca temel karbonhidrat kaynağıdır. Doğru ve sağlıklı tahılların tüketimi bebek ve çocukları gelecek yaşamlarında sağlıklı karbonhidratları tüketmeye alıştıracaktır.

Tahıllar, bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimine yardımcı olur. Zengin lif içeriğiyle sindirim sistemini düzenler ve bebeklerin bağırsaklarının sağlıklı çalışmasını sağlar. Sağlıklı bir sindirim sistemini desteklediği için bebeğin midesine giden diğer besinlerin de emilimini ve faydasını da artırır.

Ayrıca, tahıllardan sağlanan karbonhidratlar, bebeğin enerji üretmesi ve beyin aktiviteleri için en önemli kaynaklardan biridir. İçerdikleri kompleks karbonhidratlar, enerji verici glikozu daha yavaş ve daha uzun sürede açığa çıkarıyor. Böylece bebeklerin obezite riski de azalıyor. Ayrıca daha sağlıklı bir kiloya sahip oluyorlar.

"Buradan Böbrek Naklinde Doku Uyumu konumuza ulaşabilirsiniz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder