30 Mart 2017 Perşembe

1 Saatte10 Yaş Gençleşin

1 saatte on yaş gençleşin! Konik iplikler yüz gençleştirmede yeni bir dönemi başlatıyor. Konik iplikler, dünyada hızla yayılan ve çokça tercih edilen güvenilir bir gençleştirme tedavisidir. Ve gittikçe popüler hale gelmektedir.

Yaşlanmayla beraber cilt gevşemeye ve yer çekiminin etkisiyle de aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu döngüyü geri çevirmek için en etkili yöntemlerden biri de sarkan bölümleri geriye doğru çekmek ve cildi gerginleştirmektir. İpliklerle yüz gençleştirme yeni bir yöntem değil. Ancak yıllar içinde kullanılan iplikler evrim geçirmiş ve bugün teknoloji ile konik ipliklerle mükemmel bir noktaya ulaşmıştır.

Geçen senelerde kullanılan normal iplikler zaman içinde hem aşağıdan hem de yukarıdan kurtularak yaklaşık üç ay sonra etkisini tamamen yitiriyordu. Diğer yandan kasların ağırlığı ve cildin yer çekimi etkisi ile sarması daha sona tekrar ortaya çıkıyordu. Dikişlerin çabuk kurtulmasını önlemek için daha sonra balık kılçığı şeklindeki iplikler geliştirildi. Ancak balık kılçığına benzeyen iplerde dokuları sıyırma şansı olduğundan istenen sonuç çok da başarılı olmayabiliyordu. Konik ipliklerde bu olumsuzlukları tamamen ortadan kaldırdı. İplikler elastik olduğu ve dokuyla hareket ettiği için, şişlik, morluk olmuyor ayrıca kesi ve dikiş de olmadığı için iz yapma ihtimalide bulunmuyor ve çok daha uzun süre etkili bir işlem haline geliyor. Ve işlem sadece 45 dakika sürüyor. Yani hasta bir gün sonra sosyal yaşamına ve işine geri dönebiliyor. FDA onaylı ilk ve tek iplik olan konik iplikler, tamamen güvenilir ve alerji yapmayan materyallerdir. Bundan kaynaklı gençleşmek isteyen kadınlar için ideal bir tedavi yöntemidir.

Konik İplik ile Gençleştirme İşlemi


Yüzde, kaşlarda, yanaklarda, çene kenarında, boyunda çok başarılı sonuçlar veren konik iplik tedavisi oldukça başarılıdır. Ancak ileri yaşlardaki ciddi sarkmalar için geçerli bir yöntem değildir. Burada tek ve en etkili seçenek cerrahi müdahaleler ile yapılan estetik operasyonlardır.

Konik ipliklerde; ip boyunca sağlı sollu koni biçiminde minik çıkıntılar bulunuyor. İnce bir kanül yardımıyla bu ip, cilt altına yerleştirildiği zaman konik çıkıntılar bir şemsiye gibi kapanarak kolayca yerleşiyor. Saçlı deriden çıkarılan uç yukarı doğru çekildiği zaman ise bu minik şemsiyeler geriye doğru açılarak dokuları sımsıkı yakalıyor ve ciltte gerginleştirme işlemi yapıyor. Cilt altı dokular zarar görmeden, yüze istenen form verilebiliyor. Kaşlar kaldırılıyor, çene yanlarındaki ve boyundaki gevşeklik gideriliyor, İstenirse çene ucu öne alınabiliyor, boyundaki bantlar yok ediliyor. Yani yüz sıkı bir topuz yapılmış hale getiriliyor.

Zaman içinde yer çekimi ile cilt yeniden düşmeye başlayabilir. Bu yaşlanmayla beraber gelen normal bir durumdur. Ancak bu süreç konik ipliklerde eskiye nazaran çok daha geç gerçekleşmektedir. Bu yöntemle kişinin yaşı yaklaşık 10-15 yaş geriye götürülebilmektedir. Erken yaşlarda cildinde sarkmaları olanlar ya da yorgun bir ifade taşıyanlar için ideal olan bu yöntemin en büyük avantajı iz bırakmamasıdır, üstelik morluk ve şişlik olmaması da tercih sebepleri arasında önemli bir yer tutuyor.

"Buradan Sağlıklı bir cilt için konumuza ulaşabilirsiniz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder