31 Mart 2017 Cuma

Biriken Yağlar ve Selülit Çözümleri


Selülitler bir çok kadının sorunu olmaya devam etmektedir. Ayrıca kalça ve bacaklarda biriken fazla yağlar sıkıntı yaratmaktadır. Bu yazımızda selülit ve fazla yağ birikime karşı neler yapabileceğinizi aktaracağız. 


Biriken Yağlara ve Selülitlere ÇözümFazla kilonuz olmamasına rağmen selülitlerini olabilir. Bunun başlıca sebebi kalıtsaldır. Zayıf insanlarda selülit oluşumu çok şaşırılarak bakılır fakat bu olası bir durumdur. Selülit sorununuz için öneriler çok fazladır elbette.Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

Kesinlikle, bölgesel olarak zayıflayamazsınız. Dünyadaki bütün sit-ups (mekik çekmek), abs (karına ait kısımlar) bölgesindeki yağları; dünyadaki bütün hamle ve bacak egzersizleri de uyluk bölgesindeki yağları tamamen ortadan kaldıramaz. Bu, tüm bu egzersizleri yapmamanız anlamına mı gelir? Tabiî ki hayır. Sadece anlatmak istediğim, egzersizlerin problemli bölgenizdeki yağları yok etmesini beklemeyin demek oluyor. Genetiklerin, vücudunuza dağılmış olan yağlar üzerinde büyük bir etkisi vardır. Soy çekimi olması kaderiniz değildir, fakat yağ depolamasına meyilli olduğunuzu bilmeniz ve kas yapmanızın, iyi bir diyet ve egzersiz rejim planlamanıza için size yardım edebilir. Selülit deriye yakın lifli bölgelerde hapsolan bir yağdır. Sığ gölgeli derelerdeki sular gibi, nehrin geri kalan kısmı kururken olduğu yerde kalma eğilimi gösterir. Bazı insanlar, selülitin özel bir yağ “çeşidi” olduğunu ve toksinlerin daha yüksek seviyede depolandığı teorisini ileri sürerler fakat bu sadece boş bir spekülasyondur.Cellasene İşe Yarıyor mu?

Cellasene işe yaramıyor ne yazık ki. Bütün fazla kilolarınızı verdiğinizde uyluklarınızın dış kısmında olan birikmiş yağlar gerçekten olabilir mi? Olabilir. New York Şehir Maratonu döneminde, en iyi zamanlarını koşuya vermiş kadın koşucularının çoğu halen “sallanan uyluklara” sahiplerdi. O bölgenizde yağ depolamaya “programlanmış” sanız, vücudunuzun her bölgesinden atabilseniz bile yağ depolayan bölgenizden selüliti atmanız zor, hem de çok zordur.Selülit ve Bölgesel Yağlanma Nasıl Geçer?


Günlük olarak fazla aldığımız kalori miktarları doğal olarak vücudumuzda fazla yağ olarak birikmektedir. Bu durum bazı kadınlarda özellikle kalça ve basen bölgelerinde yağ birikmesine neden olmaktadır.  Yeme alışkanlığınıza niye mağara adamı açısı şansı vermiyorsunuz? Mümkün olabildiği kadar, normalde yediğiniz yiyecekleri diyetinizden çıkarmaya başlayın. Bana göre, inatçı kütle yağlar için yapabileceğiniz en iyi şey, mümkün olduğunca allerjen, işlenmiş ve arıtılmış yiyecekler, şeker ve de diğer sorunlu olan yiyecek ürünlerini bir diyette rahatça yemektir. Nasıl olduğunu görmek için buğday ve mandıra gibi besinle ile ilgili gelişimin “son zamanlarda” çoğu oluşturanlarını geçici olarak atmayı deneyebilirsiniz. 

Başarabileceğiniz en iyi egzersiz programı ile birleştirilen bir mağara adamı diyeti,, “ toplanıp biriken yağlar” ya da selülitleri yok edebilir mi? Dürüstçe söylüyorum, bilmiyorum. Fakat liposakşın dışında, bu diyetin başarı şansısının daha yüksek olduğunu biliyorum.


Selülit ve bölgesel olarak biriken yağlarınız için aşağıdaki yazılarımıza da bakabilirsiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder