18 Mart 2017 Cumartesi

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar
Cilt Bakımında Yapılan Hatalar


Cilt bakımı yapılırken  bir çok hata yaparız daha temiz ve sağlıklı bir cilt sahibi olmak isterken belki de yapmış olduğumuz bir çok küçük  hata cildimizi tahriş edebilir , zedeleyebilir. Bunlara en basit örnek makyajı temizlemeden yatmak, Sivilceleri ile oynamak gibi bir çok ufak tefek günlük alışkanlıklar.Sivilcenizle Oynamayın , Sivilcenizi SıkmayınSivilceleri sıkmak uzun vadede sivilce izi olarak karşınıza çıkabilir. Genelde sivilceleri ortası beyazlaştığında sıkarız. İşte yapılan en büyük hatanın burada olduğunu söylüyor uzmanlar. Uzmanlara göre sivilcelerin uçları beyazken yağ tabakası ciltten çıkmaya hazırlanıyor ve siz bunu sıktığınızda sivilcenin alt kısmındaki yağ tabakası tam olarak cilt dışına çıkamadığı için sivilce lekeleri dediğimiz görüntü meydana geliyor.

Yok illede ben  bu sivilceleri sıkma istiyorum ,sivilcenin canını çıkartıcam diyorsanız en azından bu işlemi usulüyle yapın. Eczanelerde bulunan sivilcelerin sıkılmasında kullanılan metal çubuklardan alın ve sivilcenin üzerine ılık suya batırılmış havlu ile kompres uygulayın ve sivilceyi çıkarıcı olan metal aletimizin delik kısmını sivilcenin uç kısmı ile aynı hizaya getiriyoruz ve aşağı doğru çekiyoruz. Bu uygulamayı sadece oluşmaya yeni başlayan sivilce ve siyah noktalar da kullanın. Eğer ki kist tarzı bir sorun var ise bu durumda bir dermatoloğa başvurmanız en doğrusu olucaktır.

Makyajlı Sakın Yatmayın


Bayanların yapmış olduğu hataların başında gelmektedir makyajını temizlemeden yatmak, ya da temizlerken yapılan hatalar. Mesela makyaj temizlenirken çoğu kişi sadece temizleme sütü kullanıyor bunu bir çok bayan arkadaşımdan bizzat gördüm. Öncelikle nemlendirici özelliği bulunan bir temizleme kremi yardımıyla cilt üzerindeki kaba makyajı alıyoruz ardından alkolsüz bir temizleme toniği kullanarak ince temizliğini yapıyoruz.

En son ise cilt tipinize uygun olarak günlük kullandığınız kremi sürerek makyaj temizliğinizi tamamlayabilirsiniz. Çok önemli bir mevzuya daha parmak basmak istiyorum haftanın sadece 4 günü makyaj yapın ve arada birer günlük aralar olsun ki cildiniz hava alsın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder