30 Mart 2017 Perşembe

Cilt Beyazlatan Doğal Öneriler


Cilt Beyazlatan Doğal Öneriler

Esmer misiniz ? Bu da sizi bazı zamanlarda rahatsız mı ediyor ? Eğer, ten renginizin koyu olmasından şikayet ediyorsanız ve ve bunun için de doğal çözümler arıyorsanız, işte tam yerindesiniz. Sizler için cilt beyazlatıcı doğal maske önerilerimiz var.


Cilt Beyazlatıcı Maske Önerisi

Cildimiz çok koyu ise sarışın olmayı veya 3-4 ton farkla ten rengimizin açılmasını beklemek hayalden öteye geçemez.Bu mantık çerçevesinde size belirli bir bölgemizin beyazlamasına yardımcı olacak bir maske tarifi veriyoruz.

Cilt Beyazlatıcı Maske İçin Gerekli Malzemeler


  • 2 yemek kaşığı taze fasulye unu
  • 1 yumurta akı
  • 2 damla lavanta yağı


Cilt beyazlatıcı maskemizin içindeki malzemeler yukarıda ki gibi şimdi bir de nasıl hazırlandığına ve nasıl uygulayacağımıza göz atalım. Tüm Malzemeleri karıştırarak, macun kıvamına getirin. Göz çevresi ve dudaklardan kaçınarak sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Nemlendiricinizi sürün. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırır, siyah noktaları, sivilceleri ve yağ bezelerini iyileştirir, gözenekleri açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

Cilt Rengimizi Nasıl Açarız?

Size bu noktada daha basit ve etkili bir maske tarifi vereceğim. Maskemiz çok pratik ve çok ekonomik.

Cilt Beyazlatıcı Maskede Kullanılan Malzemeler:

  •  1/2 domates
  •  Un


Cilt rengimizi beyazlatmak istiyorsan evde bunu rahatlıkla yapabiliriz. Lakin elbette Michael Jackson etkisi almayacaksınız.Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blender da suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler, çil ve yara izlerini hafifletir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder