30 Mart 2017 Perşembe

Çocuk Hastalıkları ve Süt


Çocuk Hastalıkları


Çocuk hastalıkları genelde kış aylarında baş gösterir. Hastalıkların baş gösterdiği ve vücudun direncinin azaldığı kış mevsiminde çocukların günde 1 bardak, yetişkinlerin ise 2 bardak ılık sütle birçok hastalıktan korunulabilir. Uzmanlar, soğuk günlerin en güzel besininin süt olduğunu söylemektedir. Süt içerisinde var olan besinler çocuk sağlığı için oldukça yararlıdır ve hastalıkların önüne geçmede oldukça etkilidir.

Sütün Yararları


- Sütün organizmanın büyüme ve gelişimi için gerekli olan besin öğelerinin tamamına yakınını içerir ve sayılamayacak kadar faydası vardır.

- Araştırmalara göre  1 bardak süt 5-6 yaşındaki bir çocuğun günlük besin ihtiyacının yarısını karşılamaktadır.

- 1 bardak süt, B12 vitamininin yüzde 98′ini, fosforun yüzde 55′ini, kalsiyumun yüzde 52’sini, B2 vitamininin yüzde 44′ünü karşılıyor.

- Bu çok değerli besinden çocuklarımızı mahrum etmemeliyiz. Yaz aylarında çocuklar dondurma gibi besinlerle sütten faydalanıyor. Ancak kış aylarında dondurma tüketimi azalıyor. Bu bakımdan özellikle bu soğuk kış günlerinde çocuklarımızın iyi ve dengeli beslenmesi ve vücut direncinin artması için mutlaka süt içirmeliyiz.

- Ilık 1 bardak süt çocuğumuzun besin ihtiyaçlarının çoğuna karşılar ve içerdiği besin değerleri ile çocukların sağlığını korur.

Çocuk Hastalıkları ve Koruma Yöntemleri Nelerdir?


Ballı Ilık Süt Öksürüğe Birebir


Kışın çocukların sağlığı daha kırılgan hale gelir. Ve bu durum çocukların dış etkilere daha çok açık olmasına neden olur. Bakteriler çocuk vücuduna daha çok girer ve öksürük gibi boğaz rahatsızlıkları daha çabuk nükse eder.1 bardak süte 1 tatlı kaşığı bal katılarak verilmesi halinde öksürüğe çok iyi gelir. Yatmadan önce verilen ılık ballı süt öksürüğü kestiği gibi çocukların daha iyi uyumalarını sağlar. Ayrıca sütün içinde bulunan yağ asitleri çocuğun beyin gelişimi için çok önemlidir. Çocuklukta ve gençlikte güçlü kemikler için de süt vazgeçilemez bir besin kaynağıdır.(kalsiyum içeriği sayesinde). Süt, kışın yine çocukların ağız kenarlarında görülen yaralara da iyi gelir.

Önce Siz İçin


Aileler çocuklarına örnek olmak için beraber süt içmelidirler. Ayrıca süt yetişkinler için de gereklidir. Obezite ve kronik hastalıklardan yetişkinleri korur. Dengeli beslenmeyi sağlar. İlaçların yan tesirini azaltır. Kemiklerin güçlü kalmasını sağlar ve kemik erimesini engeller. Vücut ağırlığını azaltır ve kilo verdirmeyi kolaylaştırır. Yetişkinler en az günde 2 bardak süt tüketmelidir.

"Buradan Güzel Gözlere Sahip Olun konumuza ulaşabilirsiniz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder