18 Mart 2017 Cumartesi

Dirsekleriniz PürüzsüzleşsinDirsek Bakımı
Derimiz dirseklere oranla daha kurudur. Fakat dirsek derimiz eğer fazla kalınsa, yediklerinize dikkat etmekte fayda var.

Acaba, yeterli A vitamini alıyor muyuz? 

Yumurta sarısı, havuç, kabak ve tereyağı A vitamini açısından zengin olan çeşitli besinlerdir.
Dirsek Bakımına Nasıl Yapılır

1-Dirseklere, banyo ya da duş sırasında, lif eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçası ya da bitkisel liflerden bir sünger ile masaj yapmayı deneyin. Böylece renkleri açılacak ve yumuşayacaklardır.Lakin krem ya da bonya sonrası yağı ile nemlendirmeyi unutmayın.
2-Haftada birkaç kez kez, doğal yollardan elde edeceğiniz yumuşatıcı bir kimyasal aşındırma uygulayabilirsiniz. Ilık badem yağı batırılmış bezi diseklerinize sarın (dirseklerinizi direk olarak yağın içerisine de batırabilirsiniz.). Bu uygulamanın ardından, üzerine bol miktarda bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limonla dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra, bolca krem sürün.
3-Aynı miktarlarda kremden ve de baldan oluşan bir karışıma bir kaç damla zeytinyağı ilave ederek masaj yaparsanız yumuşatıcaktır.
4-Dirsekleriniz çok sertleşmiş ise, maydanoz size iyi gelir. 50 gr maydanoz üzerine 100 gr kaynar su dökün. İki hafta boyunca her gün, bu suya yıkama yaparak ya da buna batırılmış bezleri dirseğinize sarın farkı göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder