30 Mart 2017 Perşembe

Diş Telleri İle İlgili Bilinmeyenler


Diş Telleri


Diş telleri yanlış sıralanmış dişleri ve çene bozukluklarını tedavi etmek amacıyla kullanılır. Genellikle çenesi hala gelişmekte olan çocuklarda bu yöntem daha sık uygulanır. Yine de gelişen teknoloji ile diş telleri ileri yaşlardaki hastalarda da olumlu sonuçlar vermektedir.


Diş Tellerinin Önemi


Diş teli uygulamasının en önemli sebeplerden biri görünüşü daha da güzel hale getirmektir. Yani diş teli takmadan önce ve diş teli taktıktan sonra ki ağız ve diş yapımızda olumlu bir değişim isteği nedeniyle takılır. Ayrıca ortaya çıkan çene bozuklukları ağız sağlığını kötü yönde etkiler ve bu da diş ve diş eti hastalıklarına neden olur.

Diş Telini Kimler Uygular?


Diş teli uygulaması kalifiye bir ortodentist tarafından yapılır. Ortodentistler daha ileri eğitim görmüş diş doktorlarıdır. Bu eğitimi görmeyen normal dişçiler diş teli uygulamasını gerçekleştiremez.

Diş Teli Hangi Koşullarda Uygulanır?


Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz varsa, dişerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dişlerinizin arasında aşırı boşluklar varsa diş teli uygulamasına ihtiyacınız var demektir.

Dişlerde Hizalanma Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir?


Genellikle genetiğin etkili olduğu bir sorunun parmak emme, diş fırçalamama, damak rahatsızlıkları ve erken süt dişi kaybı gibi belirli nedenleri vardır.

Diş Telleri Nasıl Etkili Olur?


Diş telleri dişlere ve çeneye yavaşça ve düzenli bir baskı uygular. Çocuklar gelişim  aşamasında olduğu için teller dişlerin ve ağız yapısının düzgün gelişmesine yardımcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder