24 Mart 2017 Cuma

Diyetle İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler


Diyet Hakkında Bilinmesi Gereken Doğrular


Diyet hakkında bilinen bir sürü şehir efsanesi var. Yani herkes diyet hakkında bir fikri var ama gerçekliği yok. İşte doğru bilinen yanlışlar ;

  • Egzersiz benim kötü yemek yeme alışkanlığımı yok edebilir. Bu inanış oldukça yaygındır, ancak uygulama da öyle olmuyor. Yemek yemeniz planlı olmalıdır. Görünüşünüzün yaklaşık yüzde 80'i sizin beslenmenize bağlıdır. Bu nedenle kalori hesabı yapıp ve kilo verme hedeflerinizi şekillendirin.

  • Yağlarımı yakamıyorum, sadece kaslarım eriyor. Bu görüşün tam tersi olarak sadece yağ kaybedebilirsiniz. Kaslarınız zaten şekillenmiştir ve siz kaslarınızı öyle eritemezsiniz. Onları kaplayan yağ tabakası nedeniyle kaslarınız belli olmaz. Beslenmenizi düzenleyin, sorunlu bölgelerinizi hedefleyin ve ağırlık kaldırın.

  • Kadınların erkeklerden farklı egzersize ihtiyaçları vardır. Kadınlar ve erkekler aynı vücut yapısına sahiptir. Fakat hormonal farklılıklar vardırve kas güçlerinde farklılıklar bulunur. Bundan dolayı egzersiz yaparken erkekler kollara, göğüslere ve karına yönelmelidir.

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


  • Kadınlar erkeklerden daha hafif ağırlıklar kaldırmalı ve yoğun tekrarlarla devam etmeliler. Bu efsane de kısmen yaygındır. Çünkü kadınlar ağırlık kaldırmanın kendilerini şişireceğini düşünürler ve kaygılanırlar. Kimyasal yardım olmaksızın kadınlar sıra dışı kas gelişimine ulaşamazlar. Çünkü kadınların bu durum için gerekli olan hormonları zaten erkekler gibi çalışmaz.

  • Sadece bir bölgemdeki yağları eriyor. Daha hızlı kilo vermek için, sıkı diyetin yanında kültür fizik hareketleri gibi yoğun egzersizlerle mümkün olduğunca çok kalori yakmaya ihtiyacınız vardır.

  • Kalp atış hızım oranında yağ yakıyorum. Vücudunuzun yağ yakışı çok karmaşıktır. Yağları sadece uyuduğumuz zaman yakıyoruz. Ara vererek egzersiz yapma, az ve yoğun egzersiz karışımı en iyi sonuçları oluşturacaktır.

  • Boş mideyle daha fazla yağ yakarım. Bu durum teknik olarak doğruyken sabahları vücudunuz gıdalardan mahrumdur. Boş mideyle egzersiz yapmak daha fazla kas kaybetmenize yol açar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder