24 Mart 2017 Cuma

Doğal Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?Elma sirkesinin, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok derde deva olduğu bir gerçektir.

Elma sirkesi saçlarınızı parlatır, cildinizi zararlı toksinlerden korur (anti bakteriyeldir). Ayrıca ölü derilerinizi  arındırmada elma sirkesi ile eksfoliye işlemi yapabilirsiniz.
Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma arık ciltler, saçlar için de doğal maskeler yaparken kullanılmaktadır. İçerdiği C vitamini ile anti toksidan görevi görmesinin yanında içeriğinde;potasyum,kalsiyum,sodyum,beta-carotin, B1,B2 ve B6 vitaminleri bulundurur.

Elma Sirkesinin Cilde ve Saça Faydaları

Saçlarınızı yıkadıktan sonra elma sirkesi ile durulama yaparsanız saçlarınız daha parlak ve canlı gözükür ayrıca elma sirkesi sizi kepeğe karşı da korur.

Elma sirkesini yüzünüzü durularken kullanmanız yüzünüzü temizler ayrıca akne oluşumuna anti septik özelliği sayesinde engel olur.

250 mililitre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü elma sirkesi buharına  tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz. Bu uygulamalar cildinizdeki leke oluşumuna engel  olur.

Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın. Bu hem yorgunluğunuzu  alacak hem de sizin cildinizi varislere karşı koruyacaktır.

Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.
Kaynak:Netten alıntı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder