27 Mart 2017 Pazartesi

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma


İnci gibi beyaz ve parlak, göz alıcı dişlere sahip olmak, çok da zor bir şey değil sanırım. Özellikle de doğal diş beyazlatıcılar kullanarak, dişlere zarar vermeden, bu işi kolaylıkla başarabilirsiniz.  Ayrıca sigara kullanımından kahvenin fazla tüketiminden dişlerinizde leke oluştuysa bunları güvenilir diş hekimlerine temizletebilirsiniz. Diğer yanda  evde bazı maddeleri kullanarak dişlerinizi  beyazlatmanız mümkündür. Bu maddeler aşağıdaki  gibidir;

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri


Karbonat


Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmanın yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.

Gliserin


Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

Sofra Tuzu


Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Çilek, Limon, Zeytin ve Karbonat


Çilek dişlerinizi  beyazlatmanıza yardımcı olur lakin herhangi bir tatlandırıcı ile yenilmemelidir. Ayrıca zeytinde bu görevi görür ve en sağlıklı meyvelerdendir. Limon ise ağzınızdaki bakterileri öldürmenize yardımcı olur. Limonu diş macununuza veya karbonata sürerek dişinizi fırçalayabilirsiniz.

Bu yazımızla ilgili olarak Agiz Kokusu Nedenleri makalemizde inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder