30 Mart 2017 Perşembe

Erken Boşalmaya Çözüm Yolları

Erkeklerde Erken Boşalmaya Çözüm


Boşalma denetiminin edinilmesi , refleks boşalma olan işeme, dışkılama gibi diğer biyolojik işlevler üzerinde denetim kazanılması süreciyle benzerlik barındırır.

  • Rahat ve gevşemiş olmanızda,
  • Yakalanma korkusunun olmadığı bir ortamda mastürbasyon yapmanızda
  • Dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, boşalma refleksi üzerinde istemli kontrol elde etmeye çalışmanızda yarar var.

Erken Boşalma Sorunu Çözümünde Yöntemler


Bu amaçla ilk önce idrar yaparken kendinizi tutup bırakın, böylece penis kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca mastürbasyon sırasında boşalmak üzere olduğunuzu hissettiğinizde durun. Dur-başla tekniği adını verdiğimiz bu uygulamada acil boşalma isteğiniz geçene kadar bir dakikadan kısa bir süre bekleyin ve sonra, tekrar masturbasyona başlayın. Bu şekilde 3 kez durdurduktan sonra dördüncüde boşalabilirsiniz. Bu sayede boşalmadan hemen önceki duyumları tekrar tekrar uzatılmış olarak fark edecek ve yüksek uyarılma düzeylerini boşalma ortaya çıkmadan daha uzun süre yaşayabilir hale geleceksiniz. Bu şekilde boşalma denetimi sağlandıktan sonra, aşamalı olarak partnerinizin üstte olduğu bir pozisyonda cinsel birleşmeye geçin.

Cinsel ilişki sırasında hareketlerinize zaman zaman ara verin ve heyecanınızı yatıştırabilmek için ara verin. Boşalma korkusunun aklınıza düştüğü o an durun ve rahatlayana kadar bekleyin, kasıklarınızı sıkıp bırakın, sonra yavaşça devam edin. Her gece yatmadan önce, kendinizi kontrol ettiğiniz uzun bir cinsel birleşmenin hayalini kurun, yapacağınız bu fantezi modellemesi, boşalmanın geciktirilmesini önceden planlamanızı kolaylaştıracaktır. Ön sevişme zamanını uzun tutun ve partnerinizin yeterince uyarılmasını sağlayın.

Cinsel ilişki öncesi kasma-gevşeme ve nefes egzersizleriyle kendinizi rahatlatmaya ve gevşetmeye amaçlayın, başaracaksınız. Ayrıca bu egzersizler ile sadece uzun süreli boşalma kontrolü sağlanmakla kalmayacak, aynı zamanda penisinizin sertleşmesinin ve orgazmınızın kalitesini de yükseltmeye yardımcı olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder