31 Mart 2017 Cuma

Genital Bölge Estetiği - Vajina Estetiği

Cinsellik günümüzde tabu olarak yaşanmaya devam ettiği sürece, marjinal uçları olan dünyamızda insanların hayatlarında hep bir şeyler eksik olmaya devam edecektir.

Dünyanın bir çok yerinde estetik vazgeçilmez bir cerrahi operasyondur. Genelde estetik yüzler, dudak, burun gibi yerlerde kullanılsa da genital bölgede artık estetik operasyonların başatları haline gelmiştir. Nasıl ki, her yaşın ayrı bir güzelliği varsa ve her yaşa göre estetik yöntemler kullanılıyorsa, ihtiyaca göre yapılacak estetik operasyonlar farklılık arz ederse, kadın vücudunun bir parçası olan genital sisteminde, fonksiyonel ve estetik görünümü açısından estetik operasyonlara ihtiyacı olabilir. Bazı estetik operasyonların belirli dönemlerde yapılması kişiyi gereksiz olarak yaşayacağı birçok sıkıntıdan kurtarabilir. Örneğin bir çocuğun kepçe kulakları ilk sosyal ortamı olan ilkokul öncesi 6 yaş civarında düzeltilmesi okulda yaşayacağı bir çok olumsuzluktan onu koruduğu gibi,cinsel organında anatomik olarak şekil bozukluğu olan bir genç kızın aktif cinsel hayat öncesi yapılacak genital estetik operasyonuda onu bir çok problemden kurtaracaktır.

Vajina Estetiği Hakkında


Kadın dış genital organları,mons pubis dediğimiz göbek altındaki kıllı üst kısım, labia major kıllı dış dudaklar, labia minor kılsız iç dudakalar, klitoris labia minörlerin üsteki birleşim yeri, hymen dediğimiz kızlık zarı vagina girişindeki zar tabakadır. Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş,asimetrik olarak gelişmiş yada fazla gelişmiş olarak bulunabilir. Kadın kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgesindeki bu farklılıklar onda problemler oluşturabilir. İlk cinsel beraberliğinde hymen denilen kızlık zarının yırtılmasında olan kanama, konjenital dediğimiz doğuştan olarak kızlık zarının bir türünde olmaz ve durum hem o genç kadın hemde eşi için bazen problem teşkil edebilir. Bu nedenle her kadın aktif bir cinsel hayata başlamadan önce genital muayenesini olmalı ve herhangi bir sorunla karşı karşıya olup olmadığını öğrenmelidir.

Estetik cerrahinin her geçen gün daha mikroinvazifleşen çalışmaları yapılacak cerrahi işlemlerin çok kısa sürede iyileşmesine olanak sağlamaktır. Öğle arası neşterle güzellik dedirtebilecek kadar kısa ve etkili yöntemler vardır. Aktif cinsel hayatın başlamadığı dönem öncesi genç kızda yapılması son derece basit ve iyileşmesi zaman almayan dış genital organların ihtiyaca göre küçültülmesi, büyütülmesi, yeniden yapılandırılması cinsel hayat öncesi öz güven kazanılmasını sağlayarak vaginusmus gibi cinsel hayatında problem yaratabilecek kadının korkulu rüyalarını sona erdirir.

İlerleyen zamanda hamileliğin fizyolojisi kadın vücudunun her yeri gibi dış genital sistemin de etkiler,labia majorlerde östrojen hormonu ile olan büyüme ve doğum sonrası sönmüş balon görünümü, labia minoralardaki renkte koyulaşma, büyüme ve sarkma, vagende genişleme kadının doğum sonrası depresyonunu arttırabilir ve kadını istenmeyen streslere sokabilir. Daha da sonra, bu kez kadını yaptığı doğumlar, geçirdiği jinekolojik işlemler, yaşın ilerlemesiyle yer çekiminin etkisiyle olan dış geni-tal sistemdeki sarkmalar etkiler. Bu estetik bozukluklar cinsel ilişki sırasında, kadının ve erkeğin orgazm olarak adlandırılan cinsel tatminini engelleyerek ileri yaş sendromlarını arttırabilir. Yapılan vagina daraltma operasyonları ve dış genitaledeki düzeltme operasyonları ile kadın vücudu bir bütün olarak ele alınıp; gençleştirme işlemleri yüz, göğüs, karın, vücut kontur cerrahisi gibi genital sistemide içine alarak tamamlanmış olur.

Güzelliğin bir bütün olduğunu bildiğimiz için, kadın vücuduna yapılmış genital estetik ve düzeltme operasyonları mutlu kadını yaratarak, sağlıklı beraberlikleri sağlayacak huzurlu bir geleceği hepimize sunacaktır…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder