30 Mart 2017 Perşembe

Gözaltı Morluklarına Çözüm

Göz altı morlukları her kadının korkulu rüyasıdır ve bu morluklar; genetik nedenlerden, düzensiz uykudan,Yorgunluk ve stresten,güneşin UV ışınlarına fazla maruz kalmaktan, bazı ilaçlar ve kozmetik ürünlerinden ve aşırı kullanımından, yanlış ve yetersiz beslenmeden, yaşlanma durumunda,gıda alerjilerinden, sıvı retansiyonundan, hamilelik ve regl dönemindeki yetersizliklerden, demir eksikliği anemisinden ve dehidrasyondan kaynaklı oluşabilir. Göz altı morlukları için en etkili çözümler arasında ; E vitamini ,C vitamini , A vitamini , D vitamini  ve beta koreten içeren doğal ürünlerin kullanılması gelir. Gözaltı morlukları ve ödemleri için hazırlanan bu karışımlar  hem içebilir hem de buz kalıplarında küçük buzlar haline getirerek göz altlarına tutulabilir.

Gözaltı Morluklarına Evde Çözüm


Burada sizlere ayrı ayrı tarifler verip çelişkide bırakmak yerine tek tarif vereceğiz. Fakat unutmayın ki evde bulunan yeşil çay, siyah çay, maydanoz, limoni patates , salatalık, yoğurt, zerdeçal ve nane suyu gibi maddeleri her zaman göz altına koyabilir veya tüketerek bunu engelleyebilirsiniz. Bu ürünlerden C,D,A,E vitaminleri mevcuttur ve ayrıca beta-koreten içerirler.

Göz altı morlukları gidermek için gereken malzemeler;


* 250 gr. ahududu (ahududu yerine çilek veya böğürtlen kullanılabilir)
* 100 gr. yoğurt,
* 1 yemek kaşığı limon suyu,

Hazırlama ve Kullanma;


Tüm malzemeyi karıştırıp blenderden geçirin.Bu karışımı haftada 1-2 kez taze olarak hazırlayıp için. Ayrıca buz kalıplarında dondurup ,bu buz parçalarını yüzünüzde ve göz altlarında gezdirirseniz ödeme ve morluklara faydalı olur.Ayrıca bu karışım sadece gözaltı ödemlerine değil, tüm vücuttaki ödemleri geçirmekte kullanabilirsiniz. Sabah kahvaltısından 20 dakika önce içerseniz daha etkili olur.

Peeling: Bu karışımın içine 1 kaşık tuz ilave ederseniz vücut peelingi olarak kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder