18 Mart 2017 Cumartesi

Haya Şişmesi-Haya Şişligi Tedavisi Bitkisel


Haya Şişliği Tedavisi


Haya belirli sebeplerle istemsizce şişebilir. Bu sorunla karşılaştığımız da herşeyden önce uzman bir doktorla görüşmekte fayda olduğunu belirtelim.Fakat ben ilk önce evde tedavi etmeye çalışacağım diyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.
Haya Şişliği Tedavisinin Malzemeleri

Buğday, 

Bakla unu,

 Zeytin, 

Tespih ağacı yağı ,

Üzüm sirkesi, 

Süzme bal


Haya Şişkinliğin Doğal Yollarla Geçirme


Dövülerek ezilen buğday, bakla unuyla karıştırılır. Hazırlanan karışım, ezilmiş zeytin ve sirke ilâvesiyle pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan pomad, yatmadan önce husyeler üzerine konur.7Tespih ağacının kurutulmuş yapraklan suda demlenir. Tülbent ­de sıkılarak elde edilen sıvıya süzme bal ilave edilir. Hazırlanan karı­şım şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Elde edilen şurup, ısı­tıldıktan sonra tedavi süresince günde iki fincan içilir.

Teşbih ağacının yapraklarından elde edilen posa, ezilmiş zey­tin ile birlikte yoğrularak lapa kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu lapadan, yatmadan önce hayalara sürülür.

Bakla unu, sirke ile birlikte yarım saat süre ile kaynatılır. Sü­zülerek elde edilen posaya bal ilâve edilerek lapa kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan bu lapadan, hayaların üzerine sürülerek sa­rılır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder