17 Mart 2017 Cuma

Her Türlü Hastalığa Bitki KürüHer Türlü Hastalığa Bitki Kürü


Televizyon da yayınlanan bir program şeker hastalığı, yağ bezeleri, sinüzit, hemoroid, varis, dolaşım bozukluğu gibi, pek çok sağlık sorununa şifa sağlayacak bitkisel önerilerde bulundu. Bu öneriler aslında herkesin bildiği fakat bir nevi unuttuğu diyebileceğimiz çözümler.

Şeker Hastalığına Bitkisel Çözümler


Şeker hastaları, 2 bardak tarçın çayı içebilirler. 2 adet çubuk tarçını, 1 bardak kaynar suda, 5-6 dakika kaynatılır, süzülür. Kandaki şekeri düşürür.

  • Kekik çayı içmek de, kandaki şekeri düşürmeye yardımcıdır.
  • Çörek otunu öğütüp, sabah akşam 1 er tatlı kaşığı, yiyin. Bu İşlem pankreası uyararak, insülin salgılanmasını sağlar.
  • Sağlıklı insanlar da günde 1 çay kaşığı, öğütülmüş çörek otu tüketmelidirler.


Sinüzite Bitkisel Çözümler


Sinüzit için, nane ve biberiye yağı çok fayda sağlar. 1 yemek kaşığı saf zeytin yağının içerisine, 1 er çay kaşığı nane ve biberiye yağı karıştırıp, bu yağ ile, iki kaşın üzerine ve şakaklara masaj yaparak yedirmek gerekir. Ayrıca, okaliptüs yağı ve biberiye yağı buharı da, sinüsleri açmak için, etkili bir yöntemdir.

Egzamaya Doğal Çözümler


Egzamaya, meyan kökü, çörek otu ve anason çok faydalıdır. Günde 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörek otu yemek gerekir. Karabaş otu ve melisa çayı içmek de egzama için çok faydalıdır.


Kolestrol'e Doğal Çözüm


 Kolesterolü yüksek kişiler, eğer yüksek tansiyon hastası değillerse, karabaş otu,
kekik ve biberiyeyi, 1 bardak kaynar suyun içerisine atıp, kaynatıp, günde 1 bardak içebilirler.

  •  Günde 1 adet limon tüketmek gerekir. Çorbalarda salatalarda vs..
  •  Günde 1-2 diş sarımsak yemek gerekir.


Yağ Bezesini Doğal Yollarla Tedavi Etme


Biberiye yağını, pamuğun üzerine 1-2 damla damlatıp, akşamları 1 defa yağ bezesinin üzerine sürün. 15 Gün kullanın.

Varise Doğal Çözüm


Beyaz lahanayı 30 dak. haşlayıp, günde 3 defa suyunu için. Ya da, günde 1 avuç beyaz lahanayı, çiğ olarak tüketi. Dolaşım bozukluğundan kaynaklanan, varisler, hemoroid, selülit için çok faydalıdır.

  •  Kalp hastalığınız yok ise, civanperçemi çayı, tansiyonunuz yoksa, biberiye çayı da varis ve dolaşım bozukluğu için faydalıdır. Damar büzücü özelliği vardır.


Hemoroid Sorununa Doğal Çözüm


Kaynar suyun içerisine, civan perçemini atıp, 30 dakika kaynatın. Suyunu, çoğaltıp, elde ettiğiniz su ile, oturma banyosu yapın. Sorununuzu rahatlatmakla kalmayacak , büyük oranda çözecektir.

Vücut Kuruluğu ve Çatlaklar İçin Doğal Çözümler


Vücut kuruluğu için, susam yağı, badem yağı, fındık yağı, soya yağı, zeytinyağı, eşit miktarlarda karıştırılarak, her gün vücuda sürülür.

Çatlaklar için ise, aynı formül uygulanabilir. Ama, derin çatlaklarda fayda sağlamaz. Derin çatlaklar ancak yine evde uygulayacağımız asit uygulamalarıyla geçmesi mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder