30 Mart 2017 Perşembe

İktidarsızlığa Çözüm

İktidarsızlığa Çözüm


Araştırmalar sonucu elde edilen bir ilaç ile, sertleşme sorunu olan erkeklerin tedavisinde başarı sağlandı.

Yapılan son araştırmalar göre, Türkiye’de yaklaşık 5 milyon erkek iktidarsızlık sorunu yaşıyor. ABD’deki araştırmalar ise yaklaşık 30 milyon erkeğin sertleşme sorunu (ED) yaşadığını ortaya koydu.

Ayrıca şeker hastalarının yaklaşık yüzde yetmişinin ereksiyon bozukluğuna yol açabilen dislipidemi gibi (yüksek kolesterol, hiper tansiyon veya şeker hastalığı dahil) diğer hastalıklar da mevcut.

Kuzey Amerika Cinsel Tıp Kuruluşu’nun Chicago’da düzenlediği toplantıda açıklanan bir araştırma bir ilaç firmasının geliştirdiği, sertleşme sorununu önleyici vardenafil etken maddeli ilacın, yüksek kolesterol dahil dislipidemisi ve sertleşme sorunu olan erkeklerde başarılı olduğunu gösterdi.

İktidarsızlık Sorununa Çözümde Destek Sağlandı!


Toplantıda konuşan Brown Üniversitesi’nin Warren Albert Tıp Okulu’nda Aile Tıbbı Klinik Doçenti Dr. Martin Miner, sertleşme sorununun yüksek kolesterol ile doğrudan ilişkisi olduğunu söyledi. Buna karşın birçok doktorun hayat kalitesini engelleyen bir sorun olan ED’yi tedavi etmediğini belirten Dr. Miner: ”Bu çalışma, yüksek kolesterolü erkeklerde görülen ED’nin başarıyla tedavi edebilmesi için destek sağladı” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder