28 Mart 2017 Salı

Kalori Yakmanın 20 YoluKalori Yakmanın 20 Yolu


Sadece hayat tarzınızı değiştirerek güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Nasıl mı?

Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan sadece hayat tarzınızı değiştirerek güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ayrıca yapay ürünler kullanmanıza ve kendinizi fazla yormanıza gerek kalmadan bunu başabilirsiniz. Aşağıda verilen öneriler sizin sadece kilo vermenizi değil aynı zaman da sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı da sağlayacaktır.

Kalori Yakmak için Yapılması Gerekenler


1- Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır. Atıştıracağınız zamanlarda su için veya öğünleriniz arasında meyve yemeye önem gösterin. Meyve tüketimi size gerekli olan A vitamini , B grup  vitaminleri , E vitamini ve C vitaminini de verecektir.

2- Buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem para harcamazsınız hem de sizi atıştırmaya iten nedenler yok olur. Ayrıca yiyeceğinizden fazlasını almayınız ve gereksiz besin tüketmeyiniz.

3- Yeterince uyuyun. Böylece, yiyerek alacağınız enerjiyi uyurken toplamış olursunuz. Ayrıca düzenli uyku stresinizi azaltacak ve egzersiz yapmak için size enerji sağlayacaktır.

4- Alkol, ekmek ve karbonhidratlardan uzak durun. Kısaca ' üç beyazdan uzak durun'.

5- Karanlık ortamlarda bulunmamaya ve akşamları bir saat önceden uyumaya çalışın. Eğer akşam bir şeyler izlemek istiyorsanız. Karanlık değil, aydınlık bir ortamda seyredin. Bu durum sizin aynı zaman da göz sağlığınızı koruyacaktır.

6- Mutlaka kahvaltı yapın. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Ve kahvaltıda yumurta , peynir, süt gibi proteinler ayrıca bitki çayları için- C vitemini ve yağ yakma sağlar-.Bu size gün içinde harcamanız gereken enerjiyi verecektir ve öğlen yemeğinde çok acıkmayacaksınız.

7- Öğün aralarında yeme istedi doğduğunda, sevdiğiniz bir müziği dinleyin. Araştırmalar, müzik dinlediğinizde de sevdiğiniz bir yemeği yediğinizde de beyninizin aynı bölgesi uyarılıyor.

8- Ayakta hiçbir şey yemeyin. Sindirim sisteminize zarar vermek istemiyorsanız oturarak tüketin.

9- Yeşil çay için. Araştırmalar gösteriyor ki, yeşil çay içmek vücuttaki kalorilerin yakılmasında çok etkili. Günde 3 bardak yeşil çay içmeye çalışın. Ayrıca yeşil çay anti toksidan özelliği ile sizleri zararlı toksinlere karşı korur.

10- Yediğiniz şeye konsantre olun. Televizyon seyrederken, bir şeyler okurken ya da e-maillerinize cevap verirken yemeyin. Bu durumlar yemek yemenizi kontrol etmenizi zorlaştırır.

11- Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakika dışarıda oturmaya ya da yürüyüş yapmaya özen gösterin. Çünkü gün ışığı yeme isteğinizi kontrol etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca güneşten D vitamini almanızı sağlar.

12- Sağlıklı şeyler yiyin. Dışarıda yemek yediğiniz zaman çocuk menüsü ya da sossuz salata yiyin.

13- Kendinizi çok fazla zorlamayın. Diyet programınızı yaparken 1200 kalorinin altına düşmemeye özen gösterin. Bu durum sizin sağlığınızı bozar ve kaslarınızdan kilo kaybetmenize neden olur.

14- Bahçe işleriyle uğraşın. 1 saat bahçe işiyle uğraşmak 500 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca çiçekler dikin ve ruhunuzu güzelleştirin.

15- Asansör kullanmak yerine merdivenden çıkın. Merdiven çıkmak bacaklarınızdan da kilo vermenize yarar.

16- Ev işi yaparak da kalori yakmanız mümkün. Ufak tefek ev işleriyle uğraşın. Ve kollarınızı çalıştırın.

17- İp atlayın. Bu muhteşem bir egzersizdir ve diğerlerinden daha eğlencelidir. Ayrıca evde, bahçede, parkta yapılabilir.

18- Sık ama az yiyin. Öğünlerinizi  atlamayın.

19- Çikolatayı çok seviyorsanız, her akşam bir parça (küçük tabi ki) çikolata yiyin. Mümkünse bitter çikolata tercih edin.

20- Kendinizi sıkıntıya sokmayın, her şey sizde biter. Pozitif olun depresyon size kilo aldırır.

"Buradan Progresif Mekik (Shuttle Testi) konumuzu okuyabilirsiniz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder