28 Mart 2017 Salı

Kalori Yakmanın 20 Yolu


Birçoğunuz yağ kaybetmek için yollar arıyoruz. Ayrıca, bunun en katı yaklaşımının bir kalori açığı yaratması olduğunu ve böylece vücudunuzun yağ depo sahalarına daha iyi giderebildiğini de biliyorsunuz. Özünde, harcadığınızdan daha az kalori alırsanız, kilo vereceksiniz. Uygun bir şekilde yapılırsa ve direnç eğitimi kullanırsanız kas dokusu kalacak ve vücuttan çıkan ve istenen tanımlanmış görünümü kolaylaştıran depolanmış vücut yağınız kaybedilecektir. Peki bunları nasıl yapacaksınız ? Yazımızı okumaya  devam ederek basit kalori yakma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Kaloriler Nasıl Azaltılır ? 

Hızlı Kalori Yakma
Kalori kaybetmenin % 90'ı disipline geliyor. Bu kötü kaloriden (işlenmiş gıda) kurtulmanız ve doğanın armağanıyla birlikte: sebze, meyve,  et, fasulye ve  su ile değişimi ile mümkün. Bir kutudan çıkarsa, mikrodalgaya hazırsa veya başka şekilde işlenirse, kırmızı bir bayraktır. Herhangi bir yiyeceğin fazla tüketilmesinin kalori fazlasına ve yağ kilo artışına yol açabileceği doğrudur, ancak doğal bir yaklaşımla  beslenme tarzınızı değiştirebilirsiniz.   Yağ kaybı hedefinde kalori alımının çok önemli olduğunu bilerek , denklemlere hangi tip ve miktarda egzersiz ekleyebilirsin? Egzersiz yardımcı olur, ancak yağ kaybına bağlı olarak düzenli yapılmalıdır. Her şey düşünüldüğünde, zayıf bir diyet yapamazsınız.  

Bir koşu bandında 45 dakika hafif tempo yürüyüş yapan 140 kiloluk bir kişi için yaklaşık 500 kalori yakar. Daha sonra eve gidip,   normal hamurlu biberli bir pizzadan iki dilim yerseniz, 596 kalori tüketirsiniz. 45 dakika yürüyün ve on dakika pizza yiyerek emeğinizi boşa atın . Buna değer mi? Aşağıdaki önerileri takip etmeniz son derece önemlidir. 

Hızlı  Kalori Yakmanın 20 Yolu

 1. Su aerobik veya aquafit olarak da bilinir, bu havuzda sadece yüzmekten daha fazlasıdır. Su, ekstra direnç sağlar - yani saatte yaklaşık 501 kalori yakarsınız.
 2. Denizde yüzmek kalorilerinizi yakar. Denizde  saatte 528 kalori harcıyorsunuz. Bir havuza nazaran daha fazla kalori harcarsınız. 
 3. Yürüyüş ayakkabılarınızı giyin çünkü 60 dakikalık bir yürüyüşte saatte yaklaşık 546 kalori yakarsınız. Maksimum sonuç için bol miktarda  eğimli rotalar seçebilirsiniz.  
 4. Bir sürat teknesi tarafından çekilmek, göründüğü kadar kolay değildir ve aynı zamanda çekirdeğinizi de çalıştıran büyük bir alt ve üst vücut antremanıdır. Bir saat yapmak 546 kalori kadar yakmanızı sağlar. 
 5. Suyun büyük bir hayranı değil misiniz? Bir makinede kürekle aynı miktarda kalori yakarsınız (saatte 546). Hepsi kuru arazinin rahatlığında. 
 6. Yokuş aşağı kayak yapmayı unutun, eğer gerçekten kalori yakmak istiyorsanız, o zaman düz araziye tutunmalısınız. Kros kayağı size terletir ve saatte 619 kalori yakar. 
 7. Ağır bir sırt çantasıyla yürüyüş saatte 637 kalori kadar yakabilirsiniz. Bu yüzden bir kaç ekstra eşyada bir sonraki yürüyüşünüzde çantanıza ekleyebilirsiniz.  
 8. Buz pateni yaparak saatte 637 kalori yakabilirsiniz.  
 9. Squash'a tenise benzer şekilde,  duvarla  topu vurdurarak 2 kişi ile oynanan bir oyundur  ve iyi bir terleme antrenmanıdır. Bir saat 637 kaloriye kadar yakar. 
 10. Ayaklarınıza dokunmak ve kalp pompalamak için tasarlanan yüksek etkili aerobik saatte 664 kalori kullanabilir. 
 11. Bisiklet binmek saatte - normal sürüşle- 400 kalori yakmanızı sağlar.
 12. Kuvvet antrenmanları yapmanız kas oranınızı arttırır. Saat başı kalori kaybını desteklemesi için yağ yakımınızı hızlandırır. 
 13. Rollerblading, günümüzde olduğu kadar popüler olmayabilir - doksanlılar - ama yine de büyük bir kardiyo formu ve bisiklete binmek ve kaykay yapmak için iyi bir alternatif. Artan dayanıklılık ve koordinasyonun yanı sıra saatte 683 kalori yakacaktır.  
 14. Bir basketbol maçı oynamak, yorucu bir iştir. Ve saatte 728 kalori yakmanızı sağlar.  
 15. Herkesin merak ettiği soruya cevap verelim  futbol  saatte 728 kalori kaybetmenizi sağlar.   
 16. Bir saat boyunca özellikle uzun bir merdivenden  çıkmanız  819 kalori yakmanızı sağlar. 
 17. Daha da iyi bir egzersiz, hafif akıntıya karşı yüzme saatte 892 kalori yakar. 
 18. Taekwondo'da bu listede yer alan en yoğun rekabet spordur, rakibinizle mücadele ederken tekmeleme, bloke etme durumlarında ,  60 dakikalık bir seansta 937 kalori yakmanızı sağlar. 
 19. Listenin en üst noktasını oluşturmak  ip atlamanız saatte yaklaşık 1.074 kaloriyi görmenizi sağlayacaktır. 
 20. Son olarak, 8mph hızda koşarak saatte 1.074 kalori yakabilirsiniz. Yukarıdaki etkinliklerden elbet birini yapabilirsiniz. Tabi bunun yanında sağlıklı beslenme ve diyet son derece önemlidir. 


Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, başarılar dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder