17 Mart 2017 Cuma

Kan Basıncını Düzenlemeye Yardımcı Doğal Çözümler


 


Kan Basıncının Düzenlenmesi İçin Doğal ÇözümlerBirçok bitki ve ağaç özlerinin karışımı sonucu elde edilen bitkisel ilaçlar dünyanın her bir tarafında aktarlar tarafından önerilmektedir. Bu doğal özlü bitkisel ilaçlar yardımı ile hem yüksek hem de düşük kan basıncı hiçbir yan etkiye neden olmadan kontrol altına alınabilir.

Kan basıncını kontrol altına almaya yardımcı bu bitkisel ilçaların içersinide olmazsa olmaz 3 madde bulunmaktadır. Bunlar sarımsak, arnavut biberi ve akdiken yapraklarıdır. Vücudun bağışıklı sistemini güçlendiren bu üç bitkisel öz kardiyovasküler hastalıkların önlenmesinde oldukça etkilidir.

Bitkisel kan basıncı ilaçlarının ilk hedefi kandaki kolesterol ve trigliserid seviyesini düşürmektir. Bitkisel terapiler kalın kan damarlarının inceltilmesine ve kanın damarlar içerisinde daha kolay akış sağlamasına imkan sağlar.

Bunun yanı sıra bitkisel ilaçlar kanda oluşan aşırı kan basıncı seviyesini düşürerek ve bağışıklık sistemini güçlendirerek inme ve kalp krizi gibi ani atakların oluşma riskini en aza indirmeye yardımcı olur. Bu sayede kalp çevresindeki kaslar güçlenir ve kan basıncının yükselmesi engellenir.

Bunların yanında önerilen daha farklı yöntemler de var. Sessiz bir ortamda akvaryumda ki balıkları izlemenin stresi azalttığından kan basıncının düşürür.Çeşitli yoga ve meditasyon yöntemleri de yine aynı yolla yani stresi azaltarak kan basıncını düşürür ve dengelemeye yardımcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder