17 Mart 2017 Cuma

Kansızlık İçin Kürler


Kansızlıkla Savaşta Doğal KürlerProf.Dr.İbrahim Saraçoğlu özellikle hamile bayanlar ile küçük yaştaki çocuklarda daha sık rastlanan demire bağlı kansızlık yani anemi hastalığına karşı kereviz-ıspanak kürünü öneriyor. Bilindiği üzere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu her türlü rahatsızlığa doğal kür tedavileriyle tanınıyor. Bizim de çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda demir eksikliğine bağlı anemi hastalığında etkili bir kür var.Bunu sizlerle paylaşmak istedik ;

Kansızlık Doğal Yollarla Nasıl Geçer?


 250 gram taze ıspanak ve 200 gram kabuğu soyulmuş kereviz bizim sorunumuzu çözecek fakat kaynatmadan veya karıştırmadan yemek bize yeterli faydayı göstermeyecektir.

Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine 200 gram ince dilimlenmiş kerevizleri atıp kısık ateşte 10 dakika kadar haşlayın. On dakika haşladıktan sonra üzerine 250 gram ıspanağı ilave ederek ve yine ağzı kapalı olarak 5 dakika daha haşlamaya devam ediniz.

Daha sonra soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu temiz bir şişeye koyunuz ve buzdolabında koruma altına alınız.

Uygulama: Sabah aç karına veya kahvaltıdan bir saat sonra bir su bardağı içilir. Akşam aç karına veya akşam yemeğinden bir saat sonra bir su bardağı içilir.

15 gün müddetle sabah ve akşam içimleriyle gün atlamadan devam edilir. 15 gün sonra 10 gün ara verilir. On gün aradan sonra aynı şekilde tekrar sabah ve akşam olmak üzre 15 gün kereviz-ıspanak kürüne devam edilir. Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.

200 gram kerevizin yumrularının yerine kerevizin sadece taze ve yeşil olan yapraklarını ve saplarını da kullanabilirsiniz. Üç adet saplı (dallı ve yapraklı kısımları, yaklaşık 150 gram) kereviz yeterli olabilecektir.

Bu taktirde haşlama süresi üç dakikadır. Üç dakika tamamlandıktan sonra 200 gram ıspanak ilave edilerek beş dakika daha haşlamaya devam edilir. Ilıdıktan sonra süzülür ve temiz bir şişeye doldurulur. Tüketim şekli yukarıda belirtildiği gibidir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder