30 Mart 2017 Perşembe

Katarakt İçin Doğal Çözümler


Katarakt Nedir?


Katarakt göz merceğinde,bulanık görmeye neden olan,hasarın oluşmasıdır. Bazı durumlarda gözünüz tamamı ile görme yetisi yitirebilir. Katarakt gözün odaklanmasına engel olan bir rahatsızlıktır ve zaman geçtikçe hastalıkta ilerler. Katarakt zamanla kalınlaşır ve körlüğe kadar varabilir. Dünyada körlüğün birinci sebebi katarakta bağlı oluşan göz hasarıdır.

Katarakt Neden Olur?


X-Ray ışınlarına maruz kalmak gözde kimyasal maddelerin oluşumuna neden olur. Bu da katarakta sebep olur.

Ameliyatsız Katarakt Tedavisi Nasıl Olur?


1. Bir bardak gül ile 4 yemek kaşığı ahududu yaprağını 4 bardak kaynar suyla demleyin.30 dakika demledikten sonra süzün ve göz banyosu için kullanın.

2. Gözotu suyunu göz damlası olarak kullanın. Ticari bir çok göz damlasından daha etkilidir. Ayrıca doğaldır ve gözünüze asla zarar vermez.

3. Ispanak tüketimi katarakt için oldukça etkilidir bunun yerine  Lutein takviyesi kullanabilirsiniz. Ispanak ve lutein retina ve göz dokusu için gerekli karotenoid içerirler. Kataraktın gelişimini tersine çevirirler.

4. A vitamini alın,sağlıklı gözler için gerekli olan en önemli vitamin grubudur.

5. Kül çiçeği bitkisi hastalığın erken safhasında kullanılırsa, katarktı ve donukları iyileştirir.

6. Ginkgo Biloba takviyesi almanız katarakta karşı koruma sağlar. Ginkgo Biloba gözde kan akışını artırarak, oksijen ve mikro besinlerin göze daha fazla gitmesini sağlar. Ayrıca, zararlı toksinleri temizler.

7. Bol miktarda yeşil sebze  yemelisiniz ve ıspanak, pırasa gibi sebzeleri diyetinize eklemelisiniz.

8. C ve E Vitamini açısından zengin yiyecekler tüketin. Bu  vitaminler antitoksidan içerirler ve zararlı toksinleri vücuttan uzaklaştırarak gözlerinizi de korurlar.

9. Kataraktı olanlar antihistamin ilaçlar kullanmamalıdır.

10. Yaban mersini damarları korur ve güçlendirir,retinayı korur, glukoma hastalığındaki baskıyı azaltır, katarakt gelişimini durdurur.

11. Karnozinin bir formu olan n-asetilkarnozin göz damlası olarak mevcuttur. Karnozinin bu formu midede absorbe edilmediğinden ağız yoluyla kullanılma durumu yoktur. Göz damlası olarak kullanıldığında katarakta karşı etkilidir. Bazı durumlarda göz damlasının düzenli kullanılmasıyla katarakt tamamen ortadan kalkmıştır; fakat, bu ender bir durumdur ve çok fazla bir şey beklememek gerekir.

Yeni yazımız:

---> Katarakt

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder