31 Mart 2017 Cuma

Kırışıklık Azaltma ProgramıKırışıklıklar çoğu kadın için bir cilt problemidir ve çoğu kadın bundan kurtulmak ister. Her ne kadar güvenilir olsa da bazen kadınlar botoks, lazer gibi ışınlı veya şırıngalı tedavileri kabul etmezler veya uygulamak istemezler. Bundan kaynaklı kırışıklıklar için bazı formüller geliştirilmiştir ve beslenmenizde yapacağınız düzenlemeler size yardımcı olabilir. Bunun için aşağıda verilen kırışıklık azaltma yöntemlerini uygulamanız oldukça yararlıdır.

Cilt Kırışıklığı Nasıl Giderilir ? 


Kahvaltı öncesi alacağınız 200 miligramlık bir alfa lipoik asit ve 500 miligramlık L-karnitin tabletini, kahvaltıdan sonra 100 miligramlık bir kapsül CoQ10 ile tamamlamanız kırışıklıklarınızı azaltmada yardımcı olacaktır. CoQ10 kapsüllerini zeytinyağı ile temas ettirdikten sonra kullanmanız cildinizde oluşabilecek hasarlara karşı sizleri koruyacaktır. Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Ve şu önerileri dikkate almalısınız;Öğün atlamayın, öğle yemeğiniz protein, akşam yemeğiniz karbonhidrat (sebze, meyve, tahıl) ağırlıklı olmalıdır. Gün boyunca yeterli su içiminizi gerçekleştirin. Su cildiniz nemlendirir ve kırışıklıkları engeller. Ayrıca yapay tatlandırıcı bulunan ürünlerden uzak durun. Mineralli soda vb. sağlıklı içecekler tüketin.

Balık, bakliyat ve tahıllara sofranızda daha çok yer ayırın.Öğlen ve akşam yemeklerinde domates ve yeşillik yemeyi ihmal etmeyin.Nişastalı, unlu, yağlı, kızartmalı besinlerden uzak durun.Kahve tüketimini azaltın ve şeker kullanmayın.Yemeğin üstüne tatlı yemekten vazgeçin.Salatalarınıza öğütülmüş keten tohumu, ayçiçeği çekirdeği ilave edin. Şeftali ve kayısıya ara öğünlerde öncelik verin. Karpuzu inciri üzümü abartmayın bunlar içerisinde fazla şeker bulunan gıdalardır.

Yüzünüzdeki bazı çizgilerin hayatın size hediyeleri olduğunu da unutmayın..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder