18 Mart 2017 Cumartesi

Kırışıklığı Doğal Yollarla Gidermek

Kırışıklık her kadın için kabustur. Yüz, gözler ve boyun kadının güzelliğini belirleyen ilk faktördür. Bu yüzden yüzümüzü daha çekici hale getirmek, kırışık dolu bir yüzden kurtulup daha uzun süre daha genç bir cilde sahip olmak için cilt bakımı gerek.


Kırışıklığı Gidermek İçin Doğal Yöntemler


1 avuç çileği iyice ezip suyunu süzün. Süzdüğünüz çilek suyunun içine biraz gül suyu katıp karıştırın. Bu karışımın tamamını yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 1 saat bekletin. Daha sonra karbonatlı suyla yüzünüzü yıkayın. (Bu karışım boyun kırışıklıklarına da çok faydalıdır.Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)

Kırışıklık Nasıl Giderilir


Yarım elmayı rendeleyerek iyice ezin ve içine 2 kaşık kaymak katıp tekrar ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici krem sürün.Kaymak cildinize esneklik kazandırır ve nemlendirir. Elma ise cildin diri kalmasını sağlar.(Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.) Ayrıca bol bol elma yemek cildimiz için çok faydalıdır.

Aynı miktarda limon suyu ve gliserini karıştırın ve bir şişeye koyun. Yatmadan önce, bu suya batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin

Kırışıklık Nasıl Yok Edilir

Yatmadan önce 1 bardak kavun suyunu, 1 bardak kaynamış su ile karıştırıp cildinizi yıkayın. Daha sonra kaynatılmış süte batırdığınız pamukla cildinizi silin ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

1 kaşık balı 1 yumurtanın beyazı ve 1 kaşık gliserin ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. (Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)

1 yumurtanın sarısını 1 kaşık süt ile karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi limon suyu ile silin.(Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder