16 Mart 2017 Perşembe

Marul Cinsel İsteği ZedeliyorBu yazımızda siz okuyucularımıza, marul hakkında pek çok bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle cinsellik üzerine etkilerini inceleyeceğiz, şimdiden keyifli okumalar.


Marul


Marul, papatya veya ayçiçeği ailesine (Compositae) aittir. Çoğu marul çeşidi, yaprakları bozulduğunda, beyaz, sütlü bir sıvının küçük miktarlarını tüketir. Bu "süt", marula biraz acı lezzet ve bilimsel adı olan , Lactuca sativa ismini verir. "Lactuca",  Latince'den türetilmiştir.

Günümüzde birçok öğünün önemli unsurlarından biridir salata. Peki, salatalar zararlı mı?

Salataların vazgeçilmez unsuru olan marulun bir çok yararı bulunuyor.

Ancak uzmanlar, marulun fazla tüketilmesi halinde göz kararmasına neden olduğu, cinsel gücü azalttığı ve uyku verdiğini aktarıyor.

Bitki bilimcilere göre, marulun içinde A, B, C, E vitaminleri, demir, kalsiyum, çinko, fosfor, iyot, sodyum ve bakır gibi mineraller bulunuyor.


Marulun Sağlık Üzerine Olumlu Etkileri 


  •  İştah Açar, İdrar Söktürür: Maydanozla birlikte salata yapılıp sirke ile yenilirse iştah açar, idrar söktürür.
  •  Sinirlere İyi Gelir: Marul sürekli yenir ya da marul tohumu balla macun yapılıp yenilirse sinirleri sakinleştirir.
  • Baş ve Göz Ağrısını Dindirir: Marul tohumunun suyu ile arpa unu hamur yapılıp göze yakı yapılırsa göz ağrısına iyi gelir. Sirke veya limon ile salatası yenilirse safradan kaynaklanan baş ağrısını geçirir.”

Marulun Olumsuz Etkileri

Marulun olumlu özelliklerinin yanı sıra özellikle çiftler için bir olumsuz özeliliği bulunuyor. Bitki bilimciler, marulun fazla yenilmesi halinde göz kararması yaptığını, cinsel gücü azalttığını ve uyku verici özelliği bulunduğunu bildiriyor. Yeni araştırmalar cinsellik düşmanı yiyecekler açısından giderek daha fazla bilgiyi bizlere sunuyor.

Şunu özellikle belirtmemiz gerekli, vücudunuzun ihtiyacından fazla tüketilen her besin, sonuç olarak sağlığınıza zarar verme ihtimali taşımaktadır. Bu nedenle ihtiyaçtan fazla tüketimden kaçınmalı ve düzenli beslenmeye dikkat etmeliyiz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder