31 Mart 2017 Cuma

Meme Ameliyatında Ameliyat Süreci

Meme Ameliyatı


Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında hastanelerde uygulanıyor. En yaygın uygulanan yöntemlerde iki veya üç kesi yapılıyor. Biri meme başının çevresindeki koyu renkli alanın çevresine, diğeri bu koyu kısmın alt ucundan memenin altındaki kıvrıma kadar dikey olarak uzatılıyor ya da lolipop kesisi, ki bu tekniğe “Vertikal Mammoplasti” deniyor. Minimal düzeyde iz kalıyor ve hatta açık tenlilerde birkaç yıl içinde lekenin iyice silikleşmesi gözleniyor.

Meme Ameliyatı Teknikleri


İkinci teknikte bu kesilere ilave olarak yapılan üçüncü kesi ise memenin altına yatay olarak açılır ve memenin doğal kıvrımını izlemektedir. Aslında sadece sütyen içerisinde kalacak bu kesilerin izleri açık tenli hastalarda daha iyi olmakla birlikte birkaç yıl içinde eskiye oranla belirgin bir şekilde azalma gösteriyor, ama tümü ile yok olması kendiliğinden imkansız. Daha fazla iz kaldığı için modern plastik cerrahide bu yöntem pek tercih edilmiyor.

Cerrah, fazla meme dokusunu, yağları ve deriyi kesip çıkardıktan sonra meme başı ve çevresindeki koyu renkli kısmı yukarıya çekiyor. Böylece iri memelerde genellikle geniş olan koyu renkli kısım küçülüp daha estetik bir görünüme sahip olunuyor. Meme başının üzerinde bulunan deri aşağıya çekilerek memeye şekil veriliyor. Kol altındaki konturu düzeltmek için bazen liposuction la desteklenebiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder