30 Mart 2017 Perşembe

Mükemmel Görünen Kalçaların Sırrı

Biraz özen, bakım ve egzersiz kalçalarınızın forma girmesinde ve seksi bir görünüm almasında son derece etkili olabiliyor. Dişiliğin sembolü kalçalar için yapmanız gereken tek şey, biraz zaman ayırmak ve gayret göstermektir.
Küçük, dar ve sıkı kalçalar kadın vücudunun en çok ilgi çeken bölgelerinden biridir. Ayrıca, kalçaların biçimli olması  dikkatleri daha da üzerinizde toplayacaktır.


Kalçalarınızın Sıkı ve Güzel Görünmesi


Bildiğiniz gibi suyun sağlığımız üzerindeki yararları saymakla bitmez. Ayrıca su cildinizin ve güzelliğinizin sırrıdır ve günde 8-10 bardak su içilmesi cildiniz için gerekli nemi de sağlayacaktır. Ayrıca sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırmanız şarttır. Bunun için en ideal hareket şudur: Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer almaktadır.

Masaj kalçalar için de çok yararlıdır. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal bir yöntemdir. Ayrıca selülit sorununa karşıda etkilidir.

Tuzdan ve Çok Tuzlu Yiyeceklerden Uzak Durun


Özellikle masa başında oturarak iş yapan kadınların büyük bölümünde alınan kilolar kalça bölgesine gidiyor ve zamanla dolgun kalçalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle gün boyu hareketsiz kalmayın. Ofisiniz üst katlarda ise asansör yerine merdivenleri kullanın bu sizin için günlük egzersizinizin bir parçası olmalıdır.Yürüyebileceğiniz mesafeler için arabanıza ya da toplu taşıma araçlarına binmeyin. Ve arabanızı işinize biraz mesafeli bir yerde park edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder