30 Mart 2017 Perşembe

Parfümümüzü Nasıl Saklamalıyız ?


Parfümümüzü Nasıl Saklamalıyız


Aldığımız parfümleri açtıktan sonra iyi koşullarda saklarsak, parfümümüz 6 ay ile bir yıl arasında dayanır. Peki, kokuyu cildimizde uzun süre nasıl tutabiliriz?

Parfümümüzü Cildimizde Nasıl Uzun Süre Tutarız


Gün ışığı ve hava ile temas, parfümleri bozan oksidasyonu sağlayan esas faktördür. Bu nedenlerden dolayı, parfüm şişesinin kapağı, kullandıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılmalı ve parfümün gün ışığından korunması için kutusunda saklanmalıdır.

Parfümlerin buzdolabında korunması parfümünün dengesini bozar ve kokusunda değişmelere neden olur. Parfümlerin buzdolabında saklanmamaları gereklidir. Eğer soğutulmuş ve tazeleyici bir ürün kullanmak istiyorsanız after shave veya cologne formları almalısınız. Bu ürünler buzdolabında da muhafaza edebilirsiniz.

Bir parfümün cilde tatbik edilmesinden sonra kokunun kalıcılığı ortalama 3 saat civarıdır. Yıkandıktan sonra, cilde nemlendirici yağlar sürülmüş ve daha sonra parfüm tatbik edilmişse kokunun ciltte kalma süresi uzar. Deniz seviyesinden yükseklere çıktıkça parfümün etkisini kaybetmesi hızlanır. Daha sıcak havalarda ve nemin yüksek olduğu durumlarda kalıcılık artar.

Parfümün saça ve saç diplerine uygulanması da hatalı bir davranıştır. Saçın ve saç diplerinin yağlı ortamı, parfümün yapısını değiştirebilir ve kokuyu bozabilir. Ayrıca parfümünüzdeki alkol, saçlı derinizin kurumasına yol açar.

Parfümünüzün kalıcılığını ve etkinliğini arttırmak istiyorsanız, parfümünüzü nabız hissettiğiniz deri noktalarına, boyun, kulak arkası, bilekler, dirsek içi bölgelerine uygulamalısınız fakat bu da ancak belirli bir noktada kalıcılık sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder