18 Mart 2017 Cumartesi

Parlak Cilt İçin Kırışıklıklar İçin Maskeler


Parlak ve Kırışıksız Bir Cilt İçin Ne YapmalıyızGüzel bir cilt herkesin isteğidir.Parlak ve kırışıksız bir cilde kavuşmak için biraz emek vermemiz gerekebilir.


Doğal Cilt Bakım Maskesi


Bir adet yumurtanın beyazını çırpın yüzünüzün kırışmaya yüz tutan veya kırışması muhtemel olan yerlerine sürüp kuruyuncaya kadar 20 dakika bekleyiniz bundan sonra cildinizi ılık su ile durulayıp yumurta kokusundan arındırmak için gül suyu ile silin. (uyarı: Yumurta kokusunu cildinizden çıkarmak için sabun ve benzeri temizlik maddeleriyle yıkamayınız. Aksi halde cildiniz kurur.Yapılan maskede işe yaramaz)

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır


Bir kasenin içinde bir yumurtanın beyazını ve 20 gram kadar iyi kalite saf zeytin yağını, 10 gram gibi ince şekilde dövülmüş şapı ve 15 gram kadar defne suyunu iyice çırparak krem kıvamına getirine kadar çırpınız.Hazırladığınız bu kremi temiz bir tülbent üzerine yayıp ocak üzerine veya elektrikli ısıtıcıya uzaktan tutarak ısıtınız. Tülbendin üzerindeki krem hafif katılaşacaktır. Tülbent üzerindeki bu kremi ılık haldeyken yüzünüze koyup yirmi dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayıp gül suyu ile silin.. (10 günde bir uygulayın)

Evde Cilt Bakım Maskesi
  • Bir tane yumurtanın sarısı ile 1 kahve kaşığı çiğ sütü iyice çırptıktan sonra cildinize yayarak sürün ve yirmi dakika bekletip cildinizi ılık su ile yıkayın. Son olarak gül suyu ile yüzünüzü siliniz.farkı göreceksiniz.
  • 1 fincan kadar havuç suyuna 1 fincan salatalık suyu karıştırarak pamukla yüzünüze sürün ve masaj yapınız. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve temizleyiniz.
  • Yarım paket pasta mayasının içine, 1 adet yumurtanın sarısını ve 1 kaşık zeytin yağını katıp iyice karıştırdıktan sonra cildinize kalın bir tabaka halinde sürüp 20 dakika kadar bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayıp gül suyu ile siliniz.
Cildinizin artık daha pürüzsün ve yumuşak olduğunu hissedeceksiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder