21 Mart 2017 Salı

Pratik Bakım Maskeleri

Şov dünyasındaki ünlülerin güzellikleri için doğal ürünlerden yararlandıkları kimin aklına gelirdi.Muhteşem görünüşlerini pahalı ürünler ve bir dizi estetik ameliyatlara borçlu olduğunu düşündüğümüz yıldızlar da güzellikleri için pratik yöntemlere başvuruyor.

Doğal Bakım Maskeleri ve Kullanıcıları

Catherine Zeta Jones beyaz dişlerini çileğe borçlu. Güzel gülüşü ile ünlü Catherina Zeta Jones’un beyaz dişlerinin sırrı ortaya çıktı. Jones, haftada birkaç kere çilek püresiyle dişlerini fırçalıyor. Çilek  hem bir C vitamini hem de iyi bir pH dengesi sağlayıcıdır. C vitamini dişlerinizdeki bakterilere karşı anti-bakteriyel içerik sağlar. ph dengeside dişlerinizdeki kalsiyuma katkı sağlar ve dişlerinizi yıpranmadan korur.
Sophia Loren’in gençlik aşısı domates.Domatesleri soyup püre haline getirdikten sonra içine bir kaşık bal ve zeytinyağı katan Loren, bu karışımı yüzüne sürdükten sonra bir saat bekliyor. Bu yöntemle cildinin kırışmaya karşı direnç ve ışıl ışıl bir görünüm kazandığını belirtiyor.

Cameron Diaz’ın losyonu süt tozu.Cildini temizlerken hırpalanmamasına özen gösteren sarışın yıldız, peelingler yerine süt tozunu tercih ediyor. Süt tozunu hafif ıslatarak yüzüne halkalar şeklinde masaj yapan Diaz, bu sayede cildinin tazeleştiğine inanıyor. Süt tozu içerisinde barındırdığı maddeler cildin nemlenmesi ve genç görünmesi için yarar sağlar, süt ve süt tozu içerisindeki maddeler şunlardır;Protein, yağ asitleri,potasyum,A vitamini. D vitamini , B12 vitamini ve kalsiyum.

Sarah Jessica Parker’ın tercihi kuşburnu.Gözlerinin etrafındaki morluk ve mimik kırışıklıklarından yakınan Hollywood’un seksi yıldızı Sarah Jessica Parker bu bölgeye kuşburnu yağı ile masaj yapıyor. Bunun dışında günde en az 4-5 bardak kuşburnu çayı içen Parker, bu poşetleri atmayarak gözlerinin üzerine yerleştiriyor. Ayrıca hindistan cevizi yağı ve zeytin yağı da bu uygulama için kullanılabilir. Bu yağlar anti toksidan özellikleri ile ayrıca cildinizi mikroplara karşı korur.

Sandra Bullock’un elma dopingi. Sandra Bullock, elma kabuklarını maske olarak kullanıyor. Elma kabuklarını yüzüne yerleştirdiğinde içindeki asitlerin peeling etkisi yaptığını ve bunun, hücre yenilemesini tetiklediğini belirtiyor. Ayrıca biliyoruz ki elma sirkesinde cildi temizlemek  ve mikropları öldürmekte kullanılan bir anti bakteriyel sıvıdır.

Christina Aguilera patatesle bronzlaşıyor.Her gün çiğ patates dilimlerini cildinde gezdiren 23 yaşındaki şarkıcı, patatesin hem sivilceye iyi geldiğini, hem de parlaklık ve bronzluk kazandırdığını söylüyor.

Naomi Campell, selülite karşı kahve masajı yapıyor.Vücudunda selülitlerin yerleşmeye müsait olan kısımlarını kahve ile ovan Campbell, aynı zamanda bu bölgeyi haftada birkaç kere üzerine kahve serpiştirdiği folyo kağıtları ile kaplayarak bekliyor. Kahvenin kafein etkisi hücre yenilenmesini arttırarak ciltte var olan hasarları gidermek için kullanılıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder