17 Mart 2017 Cuma

ŞEKER HASTALIĞINA BİTKİSEL ÇÖZÜMLER
Şeker Hastalığına Bitkisel Yöntemler


Diyabet, diğer adıyla şeker hastalığı, sık görülür ve ciddi sonuçlara yol açar.Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır.

İnsülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder.

Şeker hastalığının sebepleri; düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam ve strese maruz kalmaktır.Şeker hastalığı beslenme hastalığı olduğu için dengeli beslenmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.Beslenmede karbonhidrat-protein-yağ dengesi sağlanmalıdır. Yağsız süt, yoğurt, yağsız et, balık, yumurta, patates, hububat, bakliyat yenmelidir. Meyvelerden ise ekşi elma, limon, greyfurt, yeşil erik, koruk gibi ekşi olanlar tercih edilmelidir. Sebzelerden lahana, tere, soğan, marul, salatalık, turp, domates, patlıcan ve yer elması tavsiye edilir.

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler


Tarçın Şeker Hastalığına Birebir


Tarçın şeker hastalığına karşı mücadelede çok önemli bir bitkisel yardımcı. Tarçın hakkında sizi kısıtlamak istemeyiz nasıl tüketirseniz tüketin fakat şeker hastasıysanız muhakkak tüketin.

Diyabet Hastaları İçin Mersin Yaprağı


1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.

Şeker Hastalığına Karadut Yaprağı


1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur. Yemeklerden önce içilir.

Şeker Hastalığına Ceviz Yaprağı


1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.

Şeker Hastaları İçin Şifa :Zeytin Yaprağı

30 gr. yaprak ince kıyılıp, 1 litre suya atılır, 2 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir.

Şeker Hastalarına Yardımcı Ardıç Tohumu


30 gr. ardıç, 1 litre suya atılır, 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden sonra 3-4 çay bardağı içilir.

Şeker Hastalığına Karşı Çemen Otu


İki bardak suya 1 kaşık çemen konur ve orta ateşte pişirilerek sabah kahvaltısından önce içilir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder