16 Mart 2017 Perşembe

Selülit İçin Çay!


Selülitlerinizi sadece bitkisel bir çay içerek geçiremezsiniz ama selülit için bitkisel çaylar size yardımcı olabilir. Bundan kaynaklı sizlere aşağıda selülite iyi gelecek bir çay tarifi vereceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Selülit


Herkes kendi bedenini sevmeyi ve takdir etmeyi öğrense de, 'selülit' kelimesinin bazı insanları rahatsız etmesinin bir nedeni vardır. Bu kısmen genetik olsa da, süzme peynir selülit görünümü hormonal sorunları, diyet, diğer yaşam tarzı seçimleri ve daha az konuşulan toksinlerin sonucu olabilir. Nispeten yağlı olmayan bazı insanlar bile uylukları veya kalçaları üzerinde gizlenen selülitlere sahiptir. En iyi kimyasal-topikal çözeltiye yüzlerce lira  harcayabiliyor olsanız da, hiçbir şey yapamayabilirsiniz, cildinizin durumunu da düzeltebilir ve selülit görünümünü gıda ile doğal olarak azaltabilirsiniz. Ve selülit azaltılması çok kolay olmayabilir (özellikle günümüzün 'mükemmel vücut' toplumunda). 

Yetişkin kadınların yaklaşık% 85'inin selülit bulunur. Selülit, cildin yüzeyinin hemen altında bulunan yağdır. Portakal kabuğu veya süzme peynirin çukurlu yüzeyi gibi benzersiz bir görünüme sahiptir. Kadınlarda en sık görülür ve genellikle ergenlikten sonra ortaya çıkar. Birçok insan için aşırı utanç kaynağıdır.


Selülit İçin Çay Kürünün Malzemeleri

Elbette tek bir çayla selülit sorununu çözemezsiniz. Ama doğru çayı içmek önemlidir. Bu doğal karışım çay tarifi selülit sorununa karşı size yardımcı olacak silahlardan biri ama… İçine asla şeker konmayacak dikkat edin.Uzun uzun kaynatılmayacak. Tarifte verdiğim süre kadar kaynatılacak, demlenecek.Bu çayı yaparken kullandığınız suyun temiz bir su olmasına özen gösterin.


  • 1/2 çay kaşığı funda yaprağı
  • 2-3 üç yaprak melissa
  • 2 tane avokado yaprağı
  • l parmak ucu kadar zencefil
  • 1 tutam kekik
  • 1 tutam biberiye
  • 5-6 tane saplarıyla beraber maydanoz
  • Limon parçası
  • 2 yaprak sinameki

Selülit Giderici Çay Kürünün Hazırlanışı


l su bardağı kadar suya limon hariç tüm bitki ve baharatları koyun, l dakika kaynatın, 3-4 dakika kadar demleyin, içme bir dilim limon koyun. Şekersiz ve sıcak olarak günde 2-3 kere yeniden yaparak için. Bu çayı ne çok aç ne de çok tok için. Asla günde 3 fincandan fazla içmeyin. Bu çayın dışında bol ılık sıcağımsı su içmeyi de unutmayın.


Selülitlerinize yardımcı olması için ayrıca aşağıdaki yazılarımıza da bakabilirsiniz. Selülit gidermede farklı tedavi yöntemlerini bir arada deneyebilirsiniz. Sabırlı olmalı ve yavaş kesin çözümler aramalısınız. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder