31 Mart 2017 Cuma

Selülit Mezoterapisi


Selülit Tedavisi


Selülit genel yağlanmadan farklı bir durum olup diyetle, egzersizle veya diğer zayıflama yöntemleriyle tamamen yok edilemez. Yani, ne kadar zayıflarsak zayıflayalım yine de Beyonce ve Rihanna'nın düştüğü durumdan kurtulamayabilirsiniz. Selülit tedavilerinde en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağların yakılması için tedavi, diyet, egzersiz, ve LPG ile desteklenir.

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisinde, yağ dokusu barındıran tüm bölgelere uygulama yapılabilir. İlaçlar mikroenjeksiyon tekniği ile cilde 1–6 mm derinliğinde ve ortalama 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Enjeksiyonun içine bölgesel kan dolaşımını düzenleyen belli farmakolojik özelliklere sahip ilaçlar konur ve bunlar  doğal-bitkisel olmasına özen gösterilir. Kişinin ihtiyacına göre haftada 1–2 kez uygulama yapılır. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma müdahale etmez. Tedavi sırasında kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola), soda ve tuzdan uzak durulmalı; yağsız, şekersiz, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulanması önerilir.

Tedavi hastanın durumuna göre 8–15 seans uygulanır. Cilde esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılır. Eğer hasta diyet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama gerçekleştirilirken sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme gözlemlenmesidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder