31 Mart 2017 Cuma

Selülit Mezoterapisi


Bazen “sıvı lipo” olarak adlandırılan Mezoterapi, altta yatan yağ zarını ve yapılarını doğal olarak oluşan protein ve enzimlerin enjeksiyonu ile parçalama işlemidir. Vücut, tahrip olmuş yağ hücrelerini metabolize eder; karaciğer yağın bir kısmını yeniden kullanır, bir kısmı diğer hücreler tarafından sindirilir ve böbrekler geri kalanı salgılar. Birden fazla yağ katmanı, sayıları gereksinimlerinize bağlı olarak bir dizi tedavide erir. Hastaların çoğu  tedavi sonrası sağlıklı bir diyet uygulayarak bu sonuçları koruyabilirler. Mezoterapi ayrıca, cildi yağ birikintileri üzerinde tutan bağlayıcı dokuları yok ederek “çirkin” etkisini ortadan kaldırarak selülit tedavisini de yapabilir. Bu işlem minimal ağrıya sahiptir, ancak tedaviden birkaç gün sonra biraz şişlik ve ağrı hissetmek yaygındır. Ancak, Mezoterapiden hemen sonra normal aktivitelere devam edebilirsiniz.  
 

Mezoterapi Nedir?


Mezoterapi, istenmeyen bölgelerde yağ ve selüliti azaltan, liposuction'a cerrahi olmayan bir alternatiftir. Mezoterapi, 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından, ilacın cildin altındaki yağ tabakası olan “mezoderm” e enjekte edildiği bir tekniktir.

 

Mezoterapi Güvenli Midir? 


Hiç  yayınlanmış bir çalışma olmadığı için, sadece diğer hastaların deneyimlerinden bilgi alabiliriz. 50 yılı aşkın bir süredir, dünya çapında 18.000'den fazla hekimin (Avrupa, Latin Amerika ve Asya dahil) Mezoterapi uygulamalarında kilo kaybı, hedeflenen / nokta ağırlık azaltma, selülit gibi çeşitli amaçlar için kullandığını biliyoruz. azaltma, saç dökülmesi, kırışıklık giderme ve spor yaralanmaları örnekleri vardır. Şimdiye kadar, tıbbi literatürde herhangi bir olumsuz sonuç bildirilmemiştir. T 
 

Mezoterapi Nasıl Çalışır?


Mezoterapide kullanılan ilaçlar, doğal olarak ortaya çıkan proteinler ve yağ hücre zarını ve yağları bir arada tutan yapılarını parçalayan enzimlerdir. Yok edilen yağ, bazıları karaciğer tarafından yeniden kullanılan, bazıları diğer hücreler tarafından sindirilen vücut tarafından metabolize edilir ve geri kalanı böbrekler tarafından atılır. Bir dizi işlem ve haftalar-aylar boyunca birden fazla yağ tabakası erir.   Selülit, cildi tutan, yağı hapseden ve bu nedenle “cızırdama” etkisine neden olan bağ doku bantlarından kaynaklanır. Selülit formülü ile kullanılan ilaçlar, bağ dokusu bantlarını tahrip etmeye ve sıkışmış yağı eritmeye yardımcı olarak yumuşak, çukursuz bir görünüm sağlar.  

1 ile 10 tedavi seansı arasında durumunuza göre yapılır.  Sayı, tedavi ettiğiniz bölgeye ve tedavi hedeflerinize bağlı olarak değişecektir. Topikal anestezinin yanı sıra küçük, ince iğneler (akupunktur iğnelerine benzer) kullanıldığından çoğu hasta enjeksiyonlar acı vermez. 

Kimler Mezoterapi Yapabilir 


18 - 75 yaşları arasındaki ve sağlıklı olan yetişkinler, Mezoterapi için kilo verme, spot ağırlık azaltma ve selülit azaltma adaylarıdır. Hamile veya emziren, kontrolsüz diyabeti, aktif kanserleri, aktif enfeksiyonları veya cilt hastalıkları veya immün sistemi baskılanmış hiç kimsenin Mezoterapi tedavileri olmamalıdır. İnme, kalp hastalığı, kontrollü diyabet veya kan pıhtısı öyküsü olan hastalar, işlem yapmadan önce birinci basamak doktorlarına danışmalıdır.
 

Mezoterapi Fiyatı 


Mezoterapinin maliyeti tedavi edilen alanlara ve gereken seans sayısına bağlıdır. Tamamlayıcı konsültasyonunuzda,  istediğiniz sonuçları elde etmek için yaklaşık olarak ne kadar şırınga ihtiyacınız olacağını belirleyebilecektir. Bu, toplam maliyeti belirleyecektir.Alternatif olarak Selülitlerinizden Kurtulun yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder