31 Mart 2017 Cuma

Siyah Noktalara Çözüm


Siyah Noktalar


Yüzünüzdeki siyah noktaları evde doğal yollarla geçirmek istiyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Aslında yapmanız gereken çok basit, evinizde her daim bulunan malezemeler yardımıyla yüzünüzü temizleyebilir ve siyah noktalar için doğal maske yapabilirsiniz. Siyah noktaları geçirmenin bir sürü yolu var elbette. Mesela siyah nokta sıkma aleti veya siyah nokta bantları bunlardan birkaç tanesi fakat yeterli verimi elbette alamazsınız.Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktaları temizleme artık çok kolay . Şimdi gelelim nasıl yapacağınıza, temiz bir kaba kaynamış suyu boşaltın. Başınızın üstüne bir çarşaf örterek bu suyun buharına bir süre yüzünüzü tutun. Yani yüzünüze basit bir buhar banyosu uygulayın. Buhar banyosundan sonra siyah noktalar çok kolay çıkar.

Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden baskı uygulayın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar.

Bu işlemden sonra yüzünüzü mutlaka bir temizleme losyonuyla arındırın.

Doğal temizleme losyonu tarifi de bu yazımız için herhalde mükemmel bir son olur.1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder