18 Mart 2017 Cumartesi

Siyah Noktaları Dert EtmeyinSiyah Noktaya Kesin Çözüm


Herkes bakımlı ve güzel olmayı ister. Fakat cildimizdeki bir anda siyah noktalar olmadık yerde çıkarak canımızı sıkar. Cilt insanın en büyük ve göz önündeki organıdır. Cildin üzerinde siyah noktaların çıkması dış görüntümüzü bozar. Cildimizde görmeye dayanamadığımız ve sayıları giderek artan bu siyah noktalardan kendi yöntemlerinizle kurtulmaya kalkışmayın. Çünkü cildinize yapacağınız bilinçsiz bir müdahale iltahaplanmalara yol açabilir ve sivilcelerin daha da çok yayılmasına neden olabilir. Bu tür büyük durumlarda uzmanlara  danışmak en doğrusu olacaktır. Evde uygulayacağınız siyah nokta bantları , siyah nokta sıkma aleti gibi çözümler geçici ve kesin çözüm vermeyen yöntemlerdir. Ayrıca kullanımları doğru yapılmazsa sivilcelerin artması olasıdır.
Siyah Nokta Neden Olur


Ergenlik dönemindeki hormonal değişimler, bilinçsiz diyet, alkol tüketimi gibi nedenler cildimizdeki siyah noktaların oluşmasına neden olan en büyük etkenlerdir. Aslında en doğru yol cildimizde siyah noktalar hiç oluşmamasını sağlamak ve bakım yapmaktır. Fakat böyle bir probleminiz varsa canınızı sıkmadan onlardan kurtulmanız mümkün. Elbette sağlıklı bir cilde sahip olmak için ilk şart temiz bir cilt. Bu sebepten dolayı cildinizi düzenli olarak yıkamayı sakın unutmayın.

Siyah Noktalara Kesin Çözüm : Peeling Yapın


Güzellik uzmanının ya da evinizde kendinizin bile yapabileceği peelingle cildiniz tamamen temizlenecek ve ölü hücrelerden arınacak. Bu işlemin ardından yapılacak buhar banyosu cildinize yumuşaklık kazandırmakla birlikte gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Böylece siyah noktaları yok etmek işten bile değil.

Siyah Noktaları Temizleme


Peeling yaptıktan sonra gözeneklerin açılmasıyla temizlenen cilt , alkol içeren bir losyonla dezenfekte edilerek gözeneklerin tekrar kapatılmasını uyarılır. Bu yöntemi ayda bir kez uygulayarak güzel ve siyah noktalardan arındırılmış bir cilde sahip olacaksınız.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder