24 Mart 2017 Cuma

Uyku Apnesi Çözümü


Uyku Apnesi


Apne (uykuda solunum durması) çözümü için destekleyici bitkisel kür olarak ;

Beyaz Lahana Kürü


Beyaz lahanayı çiğ çiğ yemenin de elbette faydaları vardır fakat ; uyku apnesine bir yararı olmayacaktır.Bunun için aşağıda anlatacağımız uygulamayı kullanmalısınız.

Hazırlanışı:

Üç veya dört adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan (bütün olarak) kaynamakta olan yarım litre suya atın ve hafif ateşte kapak kapalı olarak on beş dakika kaynatın. Damak tadı için veya içimi kolay olsun diye haşlama suyuna hiçbir şey ilave etmeyin. Sabah ve akşam aç veya tok karına bir su bardağı içmelisiniz. Her gün taze olarak hazırlanmak tavsiye edilen ve yararlı olandır.


Beyaz Lahana Kürü Uygulaması:


Beyaz lahana kürünü beş gün , günde üç kere arka arkaya uygulayın. Her beş günde bir, üç gün ara verelim. Yani, 5 gün uygulanır 3 gün ara verilir. Tekrar 5 gün uygulanır ve 3 gün ara verilir. Son olarak 5 gün uygulanır ve kür sonlandırılır. Üçer günlük aralar hariç, toplam 15 gün uygulama süresi vardır. İhtiyaca göre dönem dönem tekrar edilir.

Dikkat!

Kültür lahanaları bu kür için tavsiye edilmiyor. İri, yeşil sarımsı ve geniş yaprakları olan doğal tohumdan ve açık tarlada yetişmiş lahana kullanılması gerekir. Futbol topu büyüklüğünde olan beyaz lahanalar önerdiğim kür için uygun değildir.

Uyarı: hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder