18 Mart 2017 Cumartesi

Uzun süre bronz kalmak için…


Bronz Ten Rengi Nasıl Koruruz


Bronzlaşmak artık sadece sahil kenarlarında güneşlenmekle ızdıraplı bir şekilde olmuyor.Güzellik merkezlerine gidip yarım saat solaryumda kalmak yetiyor. Fakat artık önemli olan yakaladığınız güzel bronz teni nasıl korumalısınız ?

Bronz Teni Korumak İçin Meyve-Sebze 

Tatil sonrasında bronzluğunuzu korumanın en önemli yollarından biri öğünlerinizde bolca sebze, taze salata ve meyve tüketmeniz. Örneğin, kayısı, havuç, kırmızı biber uzmanların mutlaka “Yemek gerekir” dediği besinler. İçerdikleri beta-karoten cildin bronz tonunu muhafaza etmesini sağlıyor. Fındık, balık ya da kakaonun içinde bulunan bakır da metabolizmayı çalıştırıyor. Ayrıca destek olarak alabileceğiniz özel vitamin kapsülleri de sadece hücreleri korumakla kalmıyor aynı zamanda içten bronzluğa da yardımcı.

Bolca su içmek de önemli. Herşey için günde en az iki litre su tüketmek gerektiğini artık biliyorsunuz. Çünkü sıvı kan dolaşımını harekete geçiriyor, ciltte daha fazla kan dolaştığında ise cildin rengi ortaya çıkıyor.Bronzluğu Korumak İçin Dışarıdan Destek

Bronzluğu korumak için sadece meyve-sebze tüketimi ve su içmek yeterli değil ancak yardımcı yöntemlerdir.Cildimize uygulayacağımız aşağıda sıraladığımız yöntemleri meyve-sebze tüketerek ve su içerek uygularsak çok etkili sonuç alacağımızdan eminiz.

Bronzluğu Korumak İçin Kremlenin


Eğer o kadar zahmete girip bronzlaştırdığınız teninizin rengini kışa kadar korumak istiyorsanız, öncelikle cildinizin kurumasını önlemelisiniz. Çünkü kuruyan cilt kepeklenmeye ve oluşan ölü deri hücreleri de pul pul olup dökülmeye başlıyor. Bu yüzden vücudunuzu mümkün olduğunce kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Güneş sonrası losyonlar, vitamin maskeleri ve jojobalı vücut yağları vücudun nem ihtiyacını karşılamak için ideal.

Bronz Kalmak İçin Temizlik Şart

 Banyoda ya da duş sırasında hafif dokunuşlu cilt temizleme ürünlerini kullanın. Alkollü temizleme ürünleri ya da yüz tonikleri güneşten yanmış cilde zarar verir. En iyisi cildinizde bol bol temizleme mendilleri ya da temizleme sütü kullanmak.

Banyo yapalım ama saatlerce değil.Sıcak ve uzun banyo ve duşlardan kaçının. Çünkü her ikisi de cildin çok fazla kurumasına neden olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder