30 Mart 2017 Perşembe

Yaşlanmaya Karşı BeslenmeYaşlanma Karşıtı Beslenme


Yaşlanmayı yavaşlatmak için vücuttaki suyu tutacak besinler tavsiye ediliyor. Siyah üzüm, nar, havuç, ceviz ve bamya vücuttaki suyu destekliyor. Tıbbi kozmetik ve güneş koruyucu krem kullanılması öneriliyor…

Siyah üzüm, nar, havuç, domates, bamya, soya, ceviz ve soğuk su balıkları, anti-aging yani yaşlanma karşıtı tedavilerin gözdesi haline geldi. Uzmanlarımız  kadınların yaşlanma sürecini geciktirmek için bu besinleri bol tüketmelerini ve güneş koruyucu krem kullanmadan sokağa çıkmamalarını önerdi.

Yaşlanma Süresini Geciktirme


30 yaş üstündeki her 10 kadından 8’i kırışıklık ve selülit gibi sorunlarla mücadele ediyor. Dermatoloji uzmanlarına göre bu sorunların kaynağında yaşa bağlı olarak vücudun suyu tutma kabiliyetinin azalması yatıyor. Bu nedenle vücuttaki suyu tutacak besinlerin bol tüketilmesi gerekiyor:

“Vücudumuzun doğduğumuzda yüzde 70’i sudur, ama yaşlandıkça, her 10 yılda bir düşüş olur. Vücudun suyu tutma kabiliyeti yaşla azalır. Bu suyu tutabilmek için su içmek yeterli değil. Bu nedenle vücudun suyu tutma kabiliyetini artıran antioksidan açıdan zengin siyah üzüm, nar, havuç, domates, bamya, soya, yaban mersini, omega 3’ten zengin ceviz ve soğuk su balıklarını bol bol bol tüketmemiz gerekiyor.”

Vücudun Su Kaybı Yaşlanmayı Tetikliyor


Uzmanlara göre artık küresel ısınmanın da yaşlılığı hızlandıran ve estetik sorunları tetikleyen önemli faktörlerden biri:

“Ciltteki kırışıklık, leke ve sivilce sorunları inanılmaz arttı. Ancak birçok kadın güneş koruma faktörlü ürün kullanmıyor. Oysa DNA’nın kendisini onarabilmesi 18 saate ihtiyaç var. Gün içinde sık sık dışarı çıkıyoruz. DNA hasarını onaramıyor.”

Uzmanlar, kadınlara, içinde C vitamini, nar, soya gibi etkili maddelerin yer aldığı kozmetikleri tercih etmelerini güneşten korunmalarını öneriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder