30 Mart 2017 Perşembe

Zayıf Bacaklar


Her kadın zayıf ve ince bacaklara dolgun bir kalçaya ve orantılı bir kiloya sahip olmak ister. Fakat bizler bu isteklerin dışında kadınların sağlıklı olmasının daha önemli olduğunu da belirtmek isteriz. Sizlere reklamlarda ve magazinde dayatılan ''ideal kadın'' algısından çıkmanız ve sağlıklı bir bacak yapısına sahip olmanızı nasıl sağlayacağınız ile ilgili bu makalede bilgiler verilecektir. Umarım yararlı bir yazı sunarız, iyi okumalar. 

Zayıf ve İnce Bacaklar


Zayıf Bacaklar
Uzmanlarımız , kadınlara hoş ve ince yapılı bacaklara sahip olmak için bir egzersiz önerisi sunmaktadırlar. Bu öneriler hoş ve ince bacaklara sahip olmak için iyi bir diyet ve klasik egzersizlerden geçiyor. Yağlı ve yumuşak bölgeyi sıkılaştırmak için bölgesel egzersiz sağlayan spesifik hareketler yapmak gerekiyor. Doğru noktaya doğru çeşitte ve yeterli miktarda egzersizle odaklanmak gerekiyor. Aynı hareketi fazla yapmak ve zorlamak vücudunuzu şekle sokmak yerine zarar verir. Aşağıda size önereceğimiz egzersizleri iki bacağınıza da 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu her gün iki kez daha tekrarlayın.

İnce Bacaklar İçin Egzersizler

Spor salonunda pahalı üyelik için kaydolmak, kendinizi formda tutmanın tek yolu değildir. Aslına bakarsanız, evinizden ayrılmadan mükemmel bir şekilde alabilirsiniz. İhtiyacın olan tek şey günde 20 dakika ve daha iyi olmanın güçlü arzusu olacaktır. Aşağıda önerilen egzersizler poponuzu, bacağınızı ve kalçalarınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olacak bir dizi egzersiz hareketidir.

Squats

Ayaklarınızla omuz genişliğinde veya biraz daha geniş olacak şekilde durun.Derin bir nefes alın ve kalçalarınızı görünmez bir sandalyeye oturmaya çalışıyormuş gibi geriye itmeye başlayın. Uyluklarınız yere paralel ya da biraz daha alçak oluncaya kadar çömelin. Nefes verin ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Her biri 4-5 set 10-12 tekrar yapın. Mümkün olduğu kadar aşağıya çömelin ve egzersizi yaparken, sırtınızı düz tutun ve dizlerinin parmaklarınızın üzerine uzanmadığından emin olun. 

Ayakta Öne Yarım Bükülme


Ayaklarınızla, omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde düz durun. Şimdi öne yaslan, sırtını düz tut. Gövdeni yere neredeyse paralel olana kadar indirin ve dizlerinizi bükün. Daha sonra başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Her biri 10 tekrarlı 4 set yapın.  Üst vücudunuzu yukarı çekerken sırt kaslarınızı çalıştırmamanız gerekir. Bu sadece tekniğinizin yanlış olduğu anlamına gelmez, aynı zamanda sağlığınız için de tehlikelidir. Vücudunuzu kaldırmak için gluteal kaslarınızı kullanın, sırt kaslarınız sadece düz bir vücut pozisyonunu korumanıza yardımcı olur.

Jump Squat


Ayaklarınızı omuz genişliğiyle ayırın ve dik durun. Nefes alın ve uyluklarınız yere paralel hale gelene kadar kendinizi çömelmeye bırakın. Paralel bir şekilde biraz aşağıya squat yapabiliyorsanız, bu harikadır. Nefes verdikçe, ayağınızı kaldırmak için ayağınızın gücünü kullanarak zıplayın. Mümkün olduğunca yükseğe sıçramaya çalışın, bacaklarınızı tam olarak düzleştirin ve bacaklarınızı yaylar gibi kullanın. Ayaklarınız tekrar yere değdiğinde, vücudunuzu tekrar çömelme pozisyonuna getirin. Her biri 4 set 12 tekrar için hareketi tekrarlayın. İnişlerinizi kontrol ettiğinizden ve her iki ayağınızla aynı anda yere değdiğinden emin olun. Dizlerin hafifçe bükülmüş olmalı. İnişte, gövdeyi hemen çömelme pozisyonuna geri indirin. 

Walking Lunges 


Ayaklarınızı dik olarak, omuz genişliğinden biraz daha dar olacak şekilde dik olarak başlayın. Sağ bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın ve uyluğun yere paralel olmasına kadar vücudunuzu aşağı indirin. Omuzlarını geriye ve rahat bırakın. Kolların yanlarından olmalıdır. Ağırlıkta tutabilirsiniz. Her adımda akan odaya çıkın. Hamle pozisyonundayken, çalışma ayağı (ön bacak) 90 derecelik bir açı oluşturmalıdır. Kendinizi yukarı doğru itmek için topuğunuzu kullanın ve bir sonraki hamle yapmak için arka bacağınızı öne getirin. Her biri 20 tekrardan oluşan 4-5 set için tekrarlayın.Hareketi yaparken öne eğilmeyiniz ve sırtınızı dik tutunuz. 


Bu hareketlerin hepsini yapmanıza gerek yok 1-2 hafta boyunca 2 hareket seçin ve onu yapın sıkılmamak için değiştirin. Bu hareketler en etkili bacak egzersizlerdir, aksine iddia eden de olamaz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bacaklarınızın güzelliğinden sonra diğer büyük soru olan göbek eritme yöntemleri için de evde kolaylıkla yapabileceğiniz Göbek Eritme Egzersizleri hakkında bilgi almak için linke tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder