22 Nisan 2017 Cumartesi

3 Haftada Göbekleri Eritin


Göbek yağı veya viseral yağ, organlarınızın etrafında oturan, özellikle zararlı bir yağ türüdür. İlk 2 hafta göbek yağ kaybı en önemlisidir, çünkü diyet ve egzersize yapılan değişiklikler kısa sürede nispeten büyük kilo kaybına yol açabilir. Vücudun karın yağını nasıl depoladığı ve çıkardığıyla ilgili gerçeği öğrenin, ardından maksimum yağ azaltımı için yaşam tarzınızı ayarlayın. Bu açıdan yardımcı olması için makalemizi okumaya devam edin.

Göbek Yağını Eritme


Göbek Eritme
Göbek yağı sadece bir sağlık problemi değildir çünkü kötü görünebilir. Aslında, abdominal bölgede çok fazla yağ bulunması, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi hastalıklarla güçlü bir şekilde bağlantılıdır.  Bu nedenle, göbek yağını kaybetmek sağlığınız için büyük faydalara sahiptir ve daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir.  Göbek yağı genellikle bel çevrenizdeki çevresi ölçerek tahmin edilir. Bu evde basit bir mezura ile kolayca yapılabilir.  Erkeklerde 40 inç (102 cm) ve kadınlarda 35 cm (88 cm) üzerinde herhangi bir şey karın şişmanlığı olarak bilinir.  Belgeniz etrafında fazla miktarda yağ varsa, genel olarak çok ağır olmasanız bile kurtulmak için birkaç adım atmalısınız. Neyse ki, göbek bölgesindeki yağın vücudun diğer bölgelerinden daha fazla hedef aldığı kanıtlanmış birkaç strateji vardır.

Göbek Yağlarınızdan Kurtulma Yolları 


  • Şeker yemeyin ve şekerli içeceklerden kaçının. Eklenen şeker çok sağlıksızdır. Çalışmalar metabolik sağlık üzerinde benzersiz zararlı etkileri olduğunu göstermektedir. Şeker, yarı glikoz, yarı fruktoz ve fruktoz, karaciğer tarafından sadece önemli miktarlarda metabolize edilebilir. Çok fazla şeker eklediğinizde, karaciğer fruktoz ile aşırı yüklenir ve yağa dönüştürmeye zorlanır.  Çok sayıda çalışma, çoğunlukla büyük miktarlarda fruktoza bağlı olarak fazla şekerin, göbek ve karaciğerde artan yağ birikimine yol açabileceğini göstermiştir.  
  • Protein kilo vermede en önemli makrobesindir.  İştahı % 60 oranında azalttığı , metabolizmayı günde 80-100 kalori ile artırdığı ve günde 441 daha az kalori almanıza yardımcı olduğu gösterilmiştir. Kilo kaybı hedefinizse, protein eklemek belki de diyetinizde yapabileceğiniz en etkili değişikliktir. Sadece kaybetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kilo verme çabalarınızı bırakmaya karar verirseniz kilo almayı da önlemenize yardımcı olur. Proteinin özellikle göbek yağına karşı etkili olduğuna dair bazı kanıtlar vardır. Bir çalışma, tüketilen proteinin miktarının ve kalitesinin göbekte yağ ile ters ilişkili olduğunu göstermiştir.  
  • Karbonhidrat kısıtlaması, yağ kaybetmek için çok etkili bir yoldur. Bu sayısız çalışmalarla desteklenmektedir. İnsanlar karbonhidratı kestiğinde, iştahı azalır ve kilo verirler. 20'den fazla randomize kontrollü çalışma , düşük karbonhidratlı diyetlerin, düşük yağlı diyetlerden 2-3 kat daha fazla kilo kaybına yol açtığını göstermiştir. Bu düşük karbonhidrat gruplarının istedikleri kadar yemeye izin verilse bile, düşük yağlı gruplar kalori kısıtlı ve aç olduklarında geçerlidir. Düşük karbonhidratlı diyetler, aynı zamanda , insanların anlık sonuçlara yaklaşmasını sağlayan su ağırlığında hızlı azalmalara da neden olur . Ölçekte bir fark genellikle 1-2 gün içinde görülür. 
  • Diyet lifi çoğunlukla sindirilmeyen bitki maddesidir.Çoğu zaman bol miktarda lif yemenin kilo vermede yardımcı olabileceği iddia edilir. Bu doğrudur, ancak tüm fiberin eşit yaratılmadığını akılda tutmak önemlidir.Çoğunlukla kilonuz üzerinde etkisi olan çözünür ve viskoz lifler gibi görünmektedir. Bunlar suyu bağlayan ve bağırsakta "oturur" olan kalın bir jel oluşturan liflerdir.Bu jel, besinlerin sindirim sisteminizdeki hareketini önemli ölçüde yavaşlatır ve besinlerin sindirimini ve emilimini yavaşlatır. Sonuç, uzun süreli dolgunluk hissi ve iştahın azalmasıdır.
  • Egzersiz çeşitli sebeplerden dolayı önemlidir. Uzun, sağlıklı bir yaşamve hastalıklardan kaçınmak istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.Egzersizin tüm şaşırtıcı sağlık yararlarını listelemek , bu makalenin kapsamı dışındadır, ancak egzersiz, karın yağını azaltmada etkili gibi görünmektedir.Ancak, burada karın egzersizleri hakkında konuşmuyorum unutmayın. Nokta küçültme ( bir noktada yağ kaybetme ) mümkün değildir ve sonsuz miktarda ab egzersizleri yapmak karnınızdan yağ kaybettirmeyecektir.Bir çalışmada, 6 haftalık eğitim, sadece karın kaslarının bel çevresi veya karın boşluğunda yağ miktarı üzerinde ölçülebilir bir etkisi olmamıştır.Aerobik egzersizin (yürüyüş, koşma, yüzme, vb.) Birçok çalışmada göbek yağında büyük azalmalara neden olduğu gösterilmiştir.
  • Ne yediğiniz önemlidir. Hemen hemen herkes bunu bilir.  Ancak, çoğu insan aslında gerçekten ne yediklerini bilmezler.  İnsanlar "yüksek protein", "düşük karbonhidrat" ya da başka bir şey yediklerini düşünüyorlar, ancak büyük ölçüde aşırıya kaçma ya da küçümseme eğilimi gösteriyorlar. Diyetlerini optimize etmek isteyen herkes için, bir süredir bir şeyleri izlemek kesinlikle gereklidir. Hayatınızın geri kalanı için her şeyi tartmak ve ölçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez, ancak her seferinde bunu yaptıktan sonra birkaç gün boyunca üst üste değişiklikler yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Göbek eritmek zor bir konu değildir, kilo vermekte öyle ; buradaki durum sağlıklı yaşamak için gereken gıdalar ve egzersizlerdir. Bu açıdan yardımcı olması için  Göbek Eriten Diyet yazımızı da sizlere sunuyoruz. Başarılar dileriz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder