1 Nisan 2017 Cumartesi

5 Makyaj Hatası


Çokça Yapılan 5 Makyaj Hatası


Sabah kalkıp da aynaya baktığınızda karşılaşacağınız yorgun yüzden kurtulmanın en kolay yoludur makyaj. Sadece yorgunluktan kurtulmanın yolu da değil, olan güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve kendinizi iyi hissetmek makyajın özellikleri arasında.
Sık Yapılan Makyaj Hataları

Bu nedenle de makyajın doğru uygulanması şart. Size yakışan, yüzünüze uygun ve yüzünüzün en güzel kısımlarını ortaya çıkaran bir makyajla tüm günü kendinizden emin bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu noktada sık yapılan makyaj hatalarını bilmek güzel gözükmekteişinize yarayabilir.


Eyeliner’ınız gözlerinizi küçük gösteriyor

Hata: Eyeliner’ı hem üst, hem de alt kirpik diplerinize kalın bir şekilde sürdünüz.

Doğru yöntemi göz makyajında üst kirpik diplerinize odaklanırsanız, istediğiniz iri göz etkisini alabilirsiniz. Kalemi ya da eyeliner’ı içten dışa doğru belirgin bir çizgi halinde uygulayın. Alt kirpik diplerini boyarken kalemi fazla bastırmayın ve sert çizgileri pamuk ya da eyeliner fırçasıyla dağıtarak yumuşatın.

Dudaklarınızın etrafında halkalanma oluyor


Dudak kaleminizin rengi fazla koyu, ya da rujunuz, dudak kaleminden daha çabuk siliniyor. Bu nedenle de dudaklarınız çizilmiş ama içi boş bir şekilde kalıyor ve bu da gayet kötü görünüyor.

Doğru uygulama , dudağınızın kendi rengine en yakın renkte bir dudak kalemini dıştan içeri doğru sürün. Çerçevelemeyi doğru yapmak için önce sol kenardan başlayıp ortaya geldikten sonra, aynı işlemi sağ tarafla da tekrarlayın. Daha sonra aynı işlemi alt dudağınız için de uygulayın. Ardından boyadığınız bölgenin içini gene dudak kalemiyle doldurun. Böylece, üste ruju da sürdüğünüzde, boyanın dudaklarınızdan silinmesi hem daha yavaş, hem de eşit şekilde olacaktır.

Yüzünüzün rengiyle boynunuzun rengi farklı tonlarda

Çokça yapılan hatalardan biri de fondöteninizin tonunu yanlış seçilmesi.

Doğru uygulama öncelikle kozmetik satan bir mağazaya gidip birkaç farklı formül ve renkte fondöten deneyerek işe başlayın. Mükemmel ton, sürüp yaydığınızda, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolandır. Çoğu kozmetik firmasının bu iş için hazırlanmış rehberlerinden de faydalanabilirsiniz.

Makyajda yapılan en büyük hatalardan biri Kirpikleriniz topak topak

Bu çok fazla yapılan bir hatadır. Ya çok fazla rimel sürdünüz, ya da kuruduğu için düzgün sürülemiyor.

Doğru uygulama yeni bir rimelle bu sorunu çözebilirsiniz. Ambalajı açılıp kullanılmış rimellerin ömrü genelde üç aydır. Ayrıca boyayı sürmeden önce, fırça üzerindeki fazla boyayı tüpün kenarına sürerek alın. İki kat sürmek yeterli olacaktır. Kirpiklerinize yapışan küçük boya parçacıklarını bir kirpik tarağıyla tarayarak temizleyin.

Yanaklarınızda kırmızı çizgiler oluşmuş

Fazlaca yapılan hatalardan biri çok fazla allığı yanlış yere sürüyor, ya da yanlış fırça kullanıyorsunuz.

Doğru uygulama allığı, allığın ambalajı içindeki kendi minik fırçasıyla sürmeye çalışıyorsanız, bundan vazgeçip. Bunun yerine kocaman kalın bir fırça kullanıp, fırçaya bulaşan fazla allığı silkeleyin. “Peynir” deyip, allığı doğrudan elmacık kemiklerinize sürüp, şakaklarınıza doğru yayın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder