29 Nisan 2017 Cumartesi

SPA Bakım ve Terapiler


Banyo terapi ( Balneo Therapy )Basıncı ayarlanabilir tazyikli suyun kullanılması ile yapılan masaj türüdür.  Dolaşımı hızlandırır, sırt ağrılarını ve stresi giderir. Aroma yağları ve deniz yosunu ilavesiyle selülit görünümlerine karşı etkilidir ve incelme bakımlarında etkilidir.

Yosun Çamur Bakımı

Vücuda maske şeklinde uygulanan cilt bakımıdır. Cilde yararlı mineral ve vitamin kazandırır. Stresi ve siniri azaltır zihinsel ve fiziki rahatlama sağlar. Selülitlerin azalmasını, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi yeniler, ipeksi bir görünüm verir.


Spa Masajı ÇeşitleriVücut Peeling

Cildi ölü hücrelerden temizlemeye yarayan , hafif masaj hareketleri ile uygulanan bir bakımdır. Cilde yumuşak ve kadifemsi bir görünüm sağlar.

Vücut Masajı

Doğal aromatik yağlarla, elle yapılan masaj türüdür. Vücudun rahatlamasını ve dinlenmesini, kasların gevşemesini sağlar, kan dolaşımını artırıp, oksijen miktarını yükseltir.

Sıcak Taş Terapisi

Isıyı uzun süre üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav taşları ile , hava, su, ateş ve toprağın enerjisinden yararlanılarak yapılan terapi çeşitidir. Kişi fiziksel, duygusal, ve zihinsel rahatlık kazanır,kendini arınmış hissederek kendi doğasına döner.

Aromaterapi

Bitkisel yağların kimyasal yapısı ve enerjisinden faydalanan, teneffüs, kompres, masaj, banyo ve diğer yollarla uygulanan sağlık ve güzelliğe katkısı olan terapi çeşitidir.

Vücut Fırça Masajı

Özel bir fırça ile uygulanır,ölü deriyi temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.

Shiatsu Masajı

Japonca’da sözlük anlamı “Parmakla Bastırmak” tır. Bedenin yüzeyinde bir sistem halinde bulunan enerji noktalarına, parmak ve avuç içiyle basınç uygulayarak yapılır. Vücutta enerji dengesi sağlanarak, yorgunluk, bitkinlik ve ağrıları gidermede yardımcı olur fiziksel rahatlamayı beraberinde getirir.

Thai Foot Masajı

Ayak refleks noktalarından başlayarak dize kadar uygulanan, baş ve boynu da kapsayan uzak doğu kökenli otantik bir masajdır. Ahşap çubuklar ile uygulanan masaj tekniği sayesinde rahatlama sağlar ve refleks ve gevşetici masaj teknikleri içerin bir saate yakın bir süre uygulanır.

Thai Masajı

Uzak doğunun terapi ve aynı zamanda derin rahatlamayı sağlayan masajı. Uygulama esnasında sadece ellerle sınırlı olmayıp, özel tekniklerle kollar, dirsekler, ayaklar ve topukların kullanıldığı masajdır.

Hint Baş Masajı

Başın ve omuzların rahatlamasını, zihnin ve ruhun kısa zamanda dinlenmesini sağlayan çok özel bir masaj.

Osmanlı Masajı

Geçmişten günümüze gelen ve tarihimizin keyfini yansıtan  iki uzman tarafından uygulanan bir masaj ziyafeti. Senkron bir şekilde yapılan rahatlatıcı, dinlendirici hareket ve figürler sayesinde tüm vücut en derin dinlenme noktasına ulaşmaktadır.

Refleksoloji

Ayak altındaki refleks noktalarına özel el ve parmak baskı teknikleriyle uygulanan, vücudun kendi kendine iyileştirme mekanizması harekete geçiren masaj tekniğidir.

Manyetik Terapi

Vücutta bulunan hücrelerin sahip olduğu manyetik gücün azalması nedeniyle ortaya çıkan sıkıntıların özel mıknatıslar ve metotlar yardımı ile yeniden dengelenmesidir.

Reiki (evrensel yaşam enerjisi)

Dokunarak uygulanan doğal terapi yöntemidir. Tüm vücutta bedensel, zihinsel, ruhsal güçlenmeyi sağlar ve enerji merkezlerini dengeler. Daha bilinçli ve kaliteli bir yaşam sağlamamıza yardımcı olur.

Klasik ve Özel Yüz Bakımları

Cilt yapısına ve ihtiyaca göre uzman tarafından önerilen ve uygulanan, çok etkili yüz, dekolte ve boyun bakımları.

Lenf Drenajı

Lenf sisteminin elle maniple edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir. Lenf drenaj, sinir sistemine etki ederek stresi ortadan kaldırır ve cilt yüzeyindeki ödemi indirerek cildi canlandırır ve güzelleştirir.

Yüz Jimnastiği

Yüz cildinin elastikiyetini artırarak kırışıklıkların azalması sağlamak  için yüz kaslarını sistematik bir şekilde harekete geçiren özel bir yüz jimnastiği metodudur.

Geleneksel Hamam Kese-Köpük Masajı

Özel bir ipek kumaşla dairesel masaj hareketleriyle vücuttaki ölü derinin atılıp kan dolaşımının hızlandırılması ve toksin atılımını sağlar; bol köpüklü rahatlatıcı vücut masajıyla deriniz canlı, ipeksi bir görünüme sahip olur.

Selülit Bakımı

Selülit problemlerinde son teknolojiyi kullanarak yapılan, doğal ve etkili bir bakımdır. Vakum tekniğine dayanan bu uygulama, biyolojik drenaj sayesinde vücudun lenfatik dolaşımını aktive ederek sağlıklı bir şekilde selülitlerin azalmasını katkıda bulunur. Ayrıca cilt altı dokuda kollajen ve elastin liflerini harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlar.

İnceltici Vücut Bakımı

Deniz bazlı krem, losyon , serumlar ve vücut maskeleri kullanılarak masaj eşliğinde elastikiyetini kaybetmiş vücutlara nem vererek sıkılaştırma işlemidir. İşlem sonucunda vücut gerekli mineralleri alarak daha güzel bir görünüme sahip olmuş olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder