26 Nisan 2017 Çarşamba

Aç Kalmadan Zayıflamak

Özellikle yaz ayları yaklaşırken kilo vermeye çalışırız ve bazen gecikmiş oluruz. Bir çok hızlı diyet yöntemleri uygularız fakat etkisini yeteri kadar görmediğimiz gibi sağlığımızın da bozulmasına sebep oluruz.


Ya tatili unutup evinizin sote ama güneş alan bir yerinde güneşlenmeyi tercih edeceksiniz, ya da sıkı ama etkili bir diyet programı uygulayacaksınız. Tamam kabul, ikisi de kulağa hiç ama hiç hoş gelmiyor. Hele diyet deyince tüyleriniz diken diken oluyor. Neyse ki alternatif tıpçılar bizler gibi hem yiyip hem de zayıflamak isteyenleri de düşünmüş de birkaç zayıflama metodu geliştirip, biz kadınların bu elzem sorununu kökünden halletmeyi başarmış. Fakat bu yöntemleri uygularken sağlıklı beslenmeyi aksatmamak gerekmemektedir. Bu yöntemleri uygulamanız fast-food yiyeceğiniz  anlamına gelmemektedir. Sağlık beslenmek için protein; et,süt ,yumurta, mercimek lifli gıdalar, vitaminler; A vitamini ,B vitamini, C vitamini , K vitamini bulunan yeşil sebzeler ve meyveler yemelisiniz.İşte bu yöntemlerden bazıları:Aç Kalmadan Zayıflama Formülleri

Akupunktur ile Zayıflama


Bilinen en eski tedavi yöntemlerinden olan akupunktur Çin de tam 5000 yıldır uygulanmasına rağmen zayıflama yöntemi olarak benimsenmesi günümüze dayanmaktadır. Ülkemizde bu yöntemle kilo verdiren birçok hekim var. İnsanların kilo almalarının en büyük nedenini aldıkları kaloriyle harcadıkları kalori arasında denge kuramamasına bağlayan uzmanlar : Eğer ortalama bir yeme düzeni yoksa, arada sırada yapılan katı rejimlerin kişiyi kandırmaktan öteye gidemediğini, bir süre sonra da metebolizma iyice yavaşladığından az yense bile kilo verilemiyeceğini söylüyor ve ekliyorlar. Kilo vermek kadar sağlıklı beslenmeye de önem verilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Nasıl uygulanıyor?


Akupunturun kilo kaybetmedeki etkisi zor olan şeyleri kolay hale getirmesini sağlamaktan geçiyor. İşte bu aşamada stres, halsizlik, yorgunluk gibi rejimin getirdiği zorluklar ortadan kalkıyor. Böylece vücutta açlığa kolayca tahammül etme sistemi kuruluyor. Bu etki de mide noktası olarak bilinen kulağa takılan manyetik iğnelerle sağlanıyor. Bu iğneler sayesinde zaman zaman açlık duyulsa da çok az yenerek açlık hissi tamamen bastırılabiliyor.

Ayuveda ile Zayıflama


Son yılların gözde zayıflama yöntemlerinden biri de Ayuveda. 5000 yıllık doğal sağlık sistemi Ayuveda nın temel tedavisi olan Panca-Karma yöntemi ise damak tadından ödün vermek istemeyenlerin imdadına yetişiyor.

Nasıl uygulanıyor?


Panca-Karma sisteminin uygulanışı diğer alternatif zayıflama yöntemlerine göre biraz daha mistik. Yağla yapılan masajlar, buhar banyoları ve bitkisel terapiler tedavinin temellerini oluşturuyor.

Zayıflamak isteyenler önce evde 5 gün kadar kendilerini hazırlıyorlar. Daha sonraysa iki haftalık özel kür uygulanıyor. Günde üç saat yapılan buhar tedavileri, özel yağlarla yapılan masaj, vücuda uygulanan yağ akımları gibi tekniklerle toksinler, sindirim kanallarında toplanıyor ve dışarı atılıyor. Bu teknikler aynı zamanda kişinin vücut tipine uygun diyetlerle de destekleniyor. Her öğünde en fazla iki avuç yemeğin verildiği diyetler Ayuverda nın üç beden tipi olan Kapha, Vata ve Pitta ya göre düzenleniyor.Buna göre Kapha beden tipine sahip olanlar, şişmanlığa en eğilimli grup kabul edilirken Vatta tipi mensupları ince yapılı olmalarıyla tanınıyor. Pitta tipi ise balık etli ve açlığa tahammülü zayıf kişiler olarak biliniyor.

Hipnoz ile Zayıflama


Hipnoz yöntemi eski çağlardan bu yana en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. Son yıllarda fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için de kullanılmaktadır. Zira uzmanlar zayıflamanın da kilo almanın da beyinde başlayıp beyinde bittiği görüşündeler. Yani onlara göre asıl doyması gereken yerimiz midemiz değil beynimizdir!

Nasıl uygulanıyor?


Bir kişinin hipnozla kilo kaybetmesinin en önemli şartı, zayıflamayı gerçekten istemesi ve hipnoza tepki vermesi. Aksi takdirde bu yöntem başarılı olamıyor. Bu gerçekleşktikten sonra verilmek istenen kiloya bağlı olarak tedavinin süresi belirlenerek seanslara başlanıyor.Hasta seans süresince üç aşamadan geçiyor;
İlk bölüm gevşeme , ikincisi telkin ve üçüncüsü ise bilinçaltının etkilenmesi . Tedavinin temel işlevi 3. aşamada ortaya çıkıyor. Bilinçaltı etkilenerek organizmanın kilo almaya neden olan besinlere tepki vermesi sağlanıyor. Örneğin seans sonrasında çikolata gibi yüksek kalorili yiyecekler yenildiğinde mide bulantısı başlıyor ve doğal olarak hasta bu yiyecekleri yiyemiyor.Tedavi verilmek istenen kiloya ve metobolizmasına bağlı olarak 2-5 ay arasında değişiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder